Facebook Pixel

Уряд за $2,7 млрд від МВФ розраховує збільшити соціальні виплати

Безповоротний транш у розмірі $2,7 млрд від Міжнародного валютного фонду буде використаний для збільшення соціальних виплат. Фінансова допомога МВФ також сприятиме макроекономічній стабільності країни, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Україна цього тижня отримала від Міжнародного валютного фонду понад $2,7 млрд безповоротної допомоги. Ці кошти — частина розподілу в межах підтримки країн — учасниць МВФ у відновленні економіки від негативних наслідків пандемії. Отримана фінансова допомога сприятиме макроекономічній стабільності, а також дасть можливість збільшити соціальні виплати громадянам», — зазначив прем’єр-міністр.

Контекст. Рада керівників МВФ 2 серпня поточного року затвердила розподіл між країнами СПЗ (спеціальних прав запозичень) на суму $650 млрд для допомоги у відновленні світової економіки, яка постраждала внаслідок пандемії коронавірусу. Це найбільший розподіл СПЗ в історії Фонду.

Telegram Logo

Кошти надійшли на рахунки України 23 серпня 2021 року.

У Міністерстві фінансів розповіли, що можуть використати транш від МВФ для фінансування бюджету або зберегти для фінансування бюджету в наступних бюджетних періодах.

Рада директорів МВФ 9 червня 2020 року затвердила програму Stand-by для України, розраховану на 18 місяців, із загальним фінансуванням $5 млрд. Україна 12 червня отримала перший і натепер єдиний транш у розмірі $2,1 млрд. Наприкінці лютого 2021 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings спрогнозувало, що у 2021 році МВФ виділить Україні тільки один транш кредиту на суму $0,7 млрд.

Очікується, що місія МВФ приїде в Україну у вересні для обговорення прогресу України на шляху реформ.

Коментарі

Всі новини