Facebook Pixel

Україна домовилася про постачання газу зі Словаччини

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль та прем'єр-міністр Словаччини Едуард Хегер обговорили можливість збільшення постачання природного газу в Україну через територію Словаччини, але це може статися лише відповідно до домовленостей операторів газотранспортних систем обох країн.

Також глави урядів наголосили на стратегічному характері двосторонньої співпраці у галузі енергетики та енергетичної безпеки. Згідно із заявою, країни прагнуть подальшого поглиблення спільної діяльності у сфері транспортування та транзиту нафти та природного газу, повідомляє прес-служба КМУ.

Зокрема, сторони зацікавлені в інтеграції України у європейський ринок електроенергії та природного газу, а саме в приєднанні енергосистеми України до європейської мережі операторів передавання електроенергії ENTSO-E та до європейської газотранспортної системи ENTSO-G.

Telegram Logo

Нагадаємо, що у жовтні порівняно з вереснем 2021 року імпорт газу в Україну зменшився на 77%.

Після припинення транзиту газу до Угорщини Україна втратила можливість здійснювати реверсне постачання з цієї країни. Надходження газу з Угорщини, яка раніше була лідером постачання блакитного палива в Україну, скоротилося в 16 разів.

За інформацією «Оператора ГТС України», лідером постачання газу в Україну тепер стала Словаччина з часткою в загальних обсягах імпорту близько 75%.

Коментарі

Всі новини