Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Між Україною та Словаччиною розгорівся скандал через російську вакцину та Закарпаття

Міністр закордонних справ Словацької Республіки Іван Корчок вибачився за некоректний жарт прем'єр-міністра країни щодо України, який сказав, що пообіцяв Закарпаття в обмін на російську вакцину проти коронавірусу. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Quote«Сьогодні я спілкувався зі своїм українським партнером — міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Я вибачився перед ним за недоречні заяви прем'єр-міністра Словацької Республіки Ігора Матовича на адресу України», — написав він.

Що сталося?

Напередодні прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович в ефірі Radio Expres невдало пожартував щодо України. На питання журналіста про переговори з Росією щодо отримання їхньої вакцини, зокрема про те, що Матович за неї пообіцяв, той відповів: «Закарпатську Україну». Після чого одразу зазначив, що це жарт, і пояснив, що нічого не обіцяв росіянам, як і ті нічого в нього не просили.

Практично одразу на це відреагував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. На своїй сторінці у Twitter він запропонував Матовичу віддати за російську вакцину «Супутник V» кілька регіонів Словаччини.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Шкода, що своїми некоректними висловлюваннями словацький прем'єр псує дуже дружні й щирі відносини між Україною та Словаччиною».

Дмитро Кулеба

Дмитро Кулеба

міністр закордонних справ

Пізніше в пресслужбі Міністерства закордонних справ повідомили, що відомство запросило тимчасового повіреного в справах Словацької Республіки в Україні Матуша Корбу, якому було висловлено протест через некоректне висловлювання Матовича.

Quote«Незалежно від мотивів, жанру або контексту заяви глави словацького уряду, які безпосередньо зачіпають територіальну цілісність України, є категорично неприйнятними й негативно впливають на дружню та добросусідську атмосферу українсько-словацьких відносин», — повідомили у відомстві й зажадали офіційних вибачень від Матовича.

Уже після публікації новини стало відомо, що і сам Матович офіційно вибачився за свій жарт.

Підписуйтесь на нас в Google News!

«Позиція Словаччини щодо територіальної цілісності України завжди була дуже чіткою. Повага міжнародного права є обов'язковим. Прошу вибачення у всіх українців за свою недоречну реакцію, яка може підірвати їх справедливі зусилля», — написав він у своєму Twitter, додавши «Словаччина — твій друг» українською мовою.

Контекст. Раніше Словаччина змінила правила в'їзду іноземців із території України. Відтепер на територію цієї країни можна в'їжджати, якщо є дозвіл на проживання або потреба в транзиті для громадян ЄС або третіх країн.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини