Країна-сусід України почала безоплатне тестування всього населення на коронавірус

У Словаччині 31 жовтня почалося загальнонаціональне тестування населення на COVID-19. Фото: Aktuality

У Словаччині 31 жовтня почалося загальнонаціональне тестування населення на COVID-19. Фото: Aktuality

У Словаччині 31 жовтня почалося загальнонаціональне безоплатне тестування населення на COVID-19. Люди із самого ранку вишикувалися в довгі черги, повідомляє видання Aktuality.

Проводиться тестування на антиген, результати якого повідомляють у запечатаному конверті через 15-30 хвилин.

aljyydgtgla4ch-v0ptdw1280-celoplo-n-testovanie-v-uliciach-bratislavy.jpg

Уряд хоче перевірити на коронавірус всіх, хто старше за 10 років. Якщо людина отримає позитивний результат тесту, вона має самоізолюватися на 10 днів. Той, хто відмовляється пройти тестування, теж має самоізолюватися. За порушення карантину загрожує штраф.

Telegram Logo

Місця, де можна здати аналіз, почали працювати в 7 ранку і закриються о 22 вечора. У містах із самого ранку з'явилися черги з людей і автомобілів біля пунктів тестування.


Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
ecpfmadqsdfa-befb-ezsg1280-z-kladn-kola-elezni-n-vo-vrakuni.jpg j1vqfgy7t7jklewwoszxog-dlh-rady-ut-stoja-pred-testovan-m-v-bratislavskom-prievoze.jpg

Населення Словаччини становить 5,5 млн осіб. Це перша країна такого розміру, яка проводить загальнонаціональне тестування.

Додатково. Тестам на антиген COVID-19 зараз у всьому світі приділяють велику увагу. Вони виявляють безпосередньо РНК вірусу SARS-CoV-2 в організмі людини і дозволяють на ранніх стадіях діагностувати хворобу.

Головна перевага таких тестів — швидкість. Результат можна отримати вже через 15 хвилин. Стверджується, що чутливість тестів становить 97%, а специфічність — 100%. Ці тести вважаються більш зручною та швидкою альтернативою ПЛР-тестуванню для скринінгових цілей.

В Україні деякі приватні лабораторії вже почали проводити подібне тестування. Ціна послуги — приблизно 800 грн.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко ще 2 вересня говорив: «Ми зараз ведемо переговори з усіма виробниками, які зареєстрували швидкі тести на антиген, щоб вони подали на реєстрацію цих тестів в Україні. Це дозволить нам значно збільшити кількість тестувань».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини