Facebook Pixel

Україна рухається шляхом примітивізації промисловості та загрози втрати виробництва — Данилишин

Кількість вакансій у промисловості скоротилася на третину, а кількість безробітних у відповідних галузях зросла в півтора раза за підсумками січня — жовтня цього року.

Такі тривожні тенденції у сфері промисловості вказують на масштабну деіндустріалізацію і примітивізацію соціально-економічного життя країни, пише Богдан Данилишин, голова Ради НБУ й ексміністр економіки України.

«Це свідчить про рух у напрямку примітивізації промислового виробництва в Україні та загрозу перманентної втрати виробничого потенціалу, відновлення якого коштуватиме країні значно більше, ніж витрати, які могли б цьому запобігти», — зазначив він.

За його даними, глибину економічної кризи підтверджує зростання масового вивільнення працівників у промисловості майже втричі за 10 місяців цього року проти аналогічного періоду минулого року.

«Зокрема більш ніж удвічі — кваліфікованих працівників і фахівців з обслуговування та експлуатації технологічного обладнання», — уточнив Данилишин.

Водночас кон'юнктура на світових товарних ринках поки є сприятливою для основних товарів українського експорту. Ціни на залізну руду з початку року зросли на 38%, на сталь — на 8,4%. Ціни на пшеницю й кукурудзу зросли на 6,1% і 8,4% відповідно. Натомість ціни на нафту майже на 30% нижче, ніж торік.

Це призвело до того, що позитивне сальдо поточного рахунку платіжного балансу за 9 місяців 2020 року склало $4,2 млрд. Тому попит на валюту на $103 млн нижче, ніж її пропозиція. І це в умовах виходу нерезидентів із державних цінних паперів України.

Подякувати 🎉