«Велта» запустить перше в Україні виробництво готових титанових виробів

Фото: velta-ua.com

Фото: velta-ua.com

Виробничо-комерційна фірма «Велта» готує будівництво заводу титанового порошку за власною технологією вартістю $270 млн.

Надалі буде побудований титановий комплекс із випуску вже готових титанових виробів. Це буде перший проєкт в Україні і світі з виготовлення кінцевих виробів із доступного титану, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

«Промисловий титановий комплекс — це запатентований інноваційний метод, «зелена» концепція нульових викидів, реіндустріалізація — будівництво на промисловій ділянці закритої 1995 року шахти «Новомиргород», реновація — будівництво мініміста поруч із новим комплексом», — йдеться в повідомленні підприємства.

Telegram Logo

Виробнича потужність майбутнього комплексу — 5 тис. готових виробів на рік. Проєкт дасть змогу створити до 2 тис. робочих місць.

Наприкінці жовтня компанія отримала патент на «зелений» метод отримання титану за власною технологією. Компанія вела розробки у власному R&D-центрі з 2017 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Україна входить до сімки країн-виробників металевого титану у світі й посідає третє місце за запасами титанової сировини з показником 94 млн тонн (11%).

ВКФ «Велта» — гірничодобувна компанія, що володіє Бирзулівським і Лікаревським родовищами титанові руди — ільменіту в Новомиргородському районі Кіровоградської області України. Генеральний директор компанії — Андрій Бродський.

Займає 2% світового ринку постачань ільменіту і 35% видобутку на українському ринку. Забезпечує 10% постачань найбільшого у світі споживача титанової сировини — Chemours, що входить до імперії DuPont.

2017 року компанія заснувала науково-дослідний центр Velta RD Titan, метою якого було створення нового методу перероблення титанової сировини. 2019 року Velta RD Titan подала свої перші патентні заявки з революційним методом отримання титану до патентних бюро США та України.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини