Угорщина закликає США зняти санкції з «газпромбанку», щоб купувати раз у рф
Угорщина просить США зняти санкції з російського газпромбанку, які стосуються платежів за природний газ. За словами міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто, від цих санкцій можуть постраждати деякі союзники Сполучених Штатів. Про це пише Reuters.
Чому Угорщина просить США зняти частину санкцій з газпромбанку
21 листопада США ввели нові санкції проти російського газпромбанку, щоб встигнути завдати удару по економіці рф до того, як на посаду президента вступить Дональд Трамп.
Внаслідок санкцій банк рф не може проводити будь-які нові транзакції, пов’язані з енергетикою, які стосуються фінансової системи США. Водночас деякі країни ЄС використовували цей банк, щоб платити за російський газ.
Угорщина подала запит до відповідних американських органів влади, щоб США зробили виняток із санкцій, коли мова йде про оплату природного газу рф, сказав міністр закордонних справ Петер Сійярто.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він «готовий проконсультуватися з союзниками, для яких санкції створили проблеми».
На початку грудня Сійярто приїхав до москви, де заявив, що Угорщина працює над рішенням, щоб мати можливість платити за російський газ після того, як газпромбанк опинився у списку санкцій США.
Сійярто також сказав, що таке звільнення від частини санкцій буде подібним до тих, які надавали російським банкам, що обробляють платежі за російський уран, який купували США.
Що відомо про продаж російського газу до Угорщини
Близько двох третин імпортного газу Угорщини надходить з росії. Водночас інші країни тиснуть на Будапешт, щоб той відмовився від російського газу і знайшов альтернативні джерела після того, як росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.
Відповідно до угоди на 15 років, підписаної у 2021 році, Угорщина отримувала від Росії 4,5 мільярда кубометрів газу на рік.
Нагадаємо, США ввели санкції проти російського газпромбанку, який залишився одним з небагатьох, хто досі не потрапив під обмеження Заходу у відповідь на війну в Україні. Це фактично блокує участь державного банку рф і його дочірніх компаній у глобальній фінансовій системі.
За даними США, росія використовувала газпромбанк, зокрема, як канал для закупівлі військового обладнання для війни в Україні, а також для виплат солдатам і компенсацій сім'ям загиблих.