Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У Верховній Раді створять Парламентський бюджетний офіс

У Верховній Раді буде створено Парламентський бюджетний офіс. Фото: iportal.rada.gov.ua

У Верховній Раді буде створено Парламентський бюджетний офіс. Фото: iportal.rada.gov.ua

У Верховній Раді було розглянуто питання про створення Парламентського бюджетного офісу під час зустрічі з представниками Європейського інвестиційного банку.

Як повідомляє прес-служба парламенту, функціонал нового органу виглядатиме так:

  • дослідження та аналіз законопроєкту про бюджет;
  • дослідження стану бюджету та фіскальної політики;
  • надання парламенту незалежного аналізу бюджету, кошторису, інших документів щодо важливих для держави фінансових та економічних питань.

За словами першого заступника голови ВР Олександра Корнієнка, створити такий орган в Україні вкрай важливо. Навіть побіжний аналіз бюджетів на наступний рік і прогнозування фінансової стратегії буде корисним державі та суспільству.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Проте наразі є три блоки питань у зв'язку зі створенням державного органу.

«По-перше, юридична сторона справи: як це вбудовуватиметься в законодавство, зважаючи на те, що в нас є Бюджетний кодекс та Бюджетна декларація, які вже сформовані, є Рахункова палата. Бажано, щоби всі наші юридичні питання ми вирішили без змін Конституції. Важливі будуть організаційні питання, зокрема чи залучатимуться представники інших країн, а також установчі: чи буде дотична присутність представників опозиції, як формуватиметься орган», — пояснив депутат.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Він також висловив подяку представникам ЄІБ за підтримку проєкту.

«Ми готові на рівні керівництва парламенту сприяти цьому процесу і спробуємо залучити певні відділи апарату Верховної Ради, щоб швидко рухатися з реєстрацією цього органу», — додав перший віце-спікер.

Коментарі

Всі новини