Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Через агресію росії проти України світова економіка може втратити $1 трлн до 2023 року

У скільки обійдеться війна в Україні світовій економіці. Фото: Mackenzie Marco / Unsplash

У скільки обійдеться війна в Україні світовій економіці. Фото: Mackenzie Marco / Unsplash

Обсяг глобальної економіки до 2023 року скоротиться на 1%, що еквівалентно $1 трлн, через розв'язану Росією війну в Україні. Про це свідчать результати дослідження британського Національного інституту економічних і соціальних досліджень (National Institute for Economic and Social Research, NIESR), передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, експерти організації вважають, що рівень світової інфляції внаслідок конфлікту збільшиться на два процентних пункти у 2023 році.

Quote«Росія та Україна — важливі постачальники сировини, зокрема титану, паладію, пшениці та кукурудзи. Тому ми передбачаємо, що посиляться проблеми з ланцюгами постачань для секторів, що використовують цю сировину, серед яких автомобільна та авіабудівна промисловість і виробництво смартфонів», — наголошується в дослідженні.

Проте аналітики додали, що втрати економіки росії від нових санкцій будуть частково скомпенсовані стрибком цін на енергоресурси. Але загалом нові обмежувальні заходи матимуть негативний ефект, і ВВП росії, як очікується, скоротиться на 1,5% цього року і більш ніж на 2,5% до кінця 2023 року. Інфляція в країні може перевищити 20% уже 2022 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Найбільш постраждалим регіоном з огляду на наявні торгові зв'язки та залежність від російських постачань енергоресурсів може виявитися Європа. Водночас війна вплине на країни з економікою, що розвиваються, менше, ніж на держави з розвиненою, наголошується в доповіді.

Експерти очікують, що збільшення держвидатків сприятиме припливу біженців з України та призведе до зростання видатків на оборону, що обмежить несприятливий вплив на європейський ВВП.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Зростання економіки Великої Британії внаслідок конфлікту може сповільнитися на 0,8 процентних пункти, до 4% у 2022 році. Інфляція в країні цього року становитиме близько 7% і 4,4% наступного. Попередній прогноз NIESR щодо цього показника становив 5,3 та 2,7% відповідно.

Коментарі

Всі новини