Facebook Pixel

Головний епідеміолог Швеції: «Наша стратегія боротьби з коронавірусом виявилася ефективною»

У Швеції на 1 млн жителів припадає 1 452 смерті від COVID-19. Фото: NYT

У Швеції на 1 млн жителів припадає 1 452 смерті від COVID-19. Фото: NYT

Уряд Швеції не вводив в країні коронавірусний локдаун. Ця стратегія уряду була в основному вірною, оскільки вона дозволила пережити перші хвилі пандемії з низькою надлишкової смертністю. Про це сказав в інтерв'ю виданню Unherd головний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл.

shvetsiya.png

Він визнав, що поширення COVID-19 виявилося більше, ніж очікувала влада. «Однак багато скандинавські країни постраждали від цього набагато сильніше. Якщо подивитися, наприклад, на надлишкову смертність, в Швеції справи йдуть зовсім не погано, за цим показником країна знаходиться на четвертому чи п'ятому місці з кінця в Євросоюзі», — сказав Тегнелл.

Єдиним способом розумного контролю поширення коронавірусу епідеміолог вважає вакцинацію.

Telegram Logo

Однак навіть за допомогою вакцинації повністю позбутися від COVID-19 не вийде.

«Ми з самого початку намагалися довести, що це хвороба, з якою ми повинні навчитися жити. І таку позицію займають все більше країн, тому що навіть з ідеальною вакциною ми можемо контролювати коронавірус, але не викорінити його», — сказав Тегнелл.

Він вважає, що людству доведеться змиритися з тим, що в майбутньому по кілька випадків COVID-19 в лікарнях будуть такою ж нормою, як зважають у віпадку грипу або іншого захворювання, які так і не навчилися повністю контролювати.

Контекст. З початку пандемії в Швеції від коронавірусу померли 14,8 тис. осіб. За даними порталу Wordometer, в цій країні на 1 млн жителів припадає 1 452 летальні випадки від COVID-19. Для порівняння: в сусідніх Норвегії, Фінляндії і Данії цей показник становить 155, 191 і 454 смерті на 1 млн населення (померли відповідно 850, 1 062 і 2 640 чоловік).

В Україні на сьогоднішній день від ковіду померли 55,6 тисяч осіб або 1 353 на 1 млн населення.

Коментарі

Всі новини