Нова хвиля локдаунів у Європі: Італія, Іспанія, Литва та Швеція посилили обмеження

Локдаун в Європі. Фото: Unsplash / Gabriella Clare Marino

Локдаун в Європі. Фото: Unsplash / Gabriella Clare Marino

Європейські країни поступово починають посилювати протиепідемічні заходи. Деякі з них заявляють про другу хвилю коронавірусу, попри те, що Всесвітня організація охорони здоров’я заперечила початок другої хвилі захворюваності. Німеччина, Польща, Румунія та Чехія вже повторно ввели карантинні обмеження. Також повторний локдаун увів Ізраїль.

Жорсткий карантин в Італії

Італійська влада вирішила ввести нові жорсткі обмеження у зв'язку зі зростанням кількості хворих коронавірусом. Карантин посилено з 26 жовтня та діятиме він до 24 листопада.

Відтак, ресторани, бари, кондитерські повинні закриватися о 18:00 у робочі дні. Водночас у вихідні та святкові дні вони не працюватимуть зовсім. Однак ресторани та кафе можуть працювати до півночі «на винос», їсти поруч або поблизу заборонено.

Telegram Logo

Також припинять працювати кінотеатри, казино, спортзали, басейни, спа-салони.

Уряд Італії вирішив увести обмеження попри протести проти введення комендантської години.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Надзвичайне положення в Іспанії

Через зростання кількості випадків захворювання COVID-19 іспанська влада вирішила повторно ввести карантинні обмеження. Поки що локдаун триватиме лише 15 днів, із 25 жовтня.

Однак прем'єр Іспанії Педро Санчес збирається продовжити обмеження на пів року, якщо це схвалить парламент.

Обмеження діятиме на соціальні контакти та переміщення у деяких регіонах. Варто зазначити, що карантин не розповсюджується на Канарські острови через низький рівень зараження та задля підтримки туристичної галузі.

Карантин у Литві

Литва вирішила заблокувати з 26 жовтня до 9 листопада 13 муніципалітетів, які розташовані переважно на північному заході. Країну поділили на зони відповідно до рівня ризику зараження коронавірусом.

Міжміські поїздки поки що не обмежені. Однак Вільнюс і більшість великих литовських міст незабаром можуть бути додані до «червоного» списку.

У регіонах із карантином обов'язково носити маски у громадському транспорті, дотримуватися соціальної дистанції. Також рекомендовано перевести працівників на віддалену роботу.

Обмеження на в'їзд у ЄС зі Швеції

Влада Швеції продовжила тимчасову заборону на в'їзд до Євросоюзу через Швецію до 22 грудня, намагаючись пом'якшити наслідки поширення пандемії коронавірусу.

Заборону на в'їзд ввели 19 березня і спочатку вона мала діяти впродовж 30 днів. Однак через ситуацію з COVID-19 таке рішення постійно поширюється відповідно до рекомендацій Європейської комісії.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини