У Швеції розігнали першу за всю пандемію демонстрацію проти ковідних обмежень

Фото: скріншот

Фото: скріншот

Шведська поліція 6 березня розігнала противників коронавірусних обмежень, які вводить уряд. У центрі столиці Стокгольма на марш вийшли кілька сотень людей, повідомила CTV News.

У країні діє заборона на проведення масових зібрань, тому поліція заблокувала міст у центрі міста та запропонувала протестувальникам розійтися. Ті відмовилися й почали наступ на поліцію.

Влада заявила, що було поранено шість офіцерів, один з яких був доставлений до лікарні. П'ятдесят протестувальників було затримано на підставі тимчасового закону про пандемію.

Telegram Logo

Напередодні організатор протесту Філіп Шестрем повідомив місцевим ЗМІ, що до демонстрації, про яку було оголошено в Facebook, приєднаються приблизно 2 тисячі осіб.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Мітинг був організований групою під назвою Freedom Sweden, яка вважає, що правила COVID-19 обмежують свободу людини.

За даними ЗМІ, серед протестувальників були ультраправі активісти, люди, які виступають проти вакцинації, та деякі сім'ї з дітьми.

Контекст. У Швеції, на відміну від багатьох інших країн, з початку пандемії не вводили локдаун. Життя в країні тривало з мінімальними обмеженнями. Наприкінці минулого року уряд почав поступово посилювати обмеження, залишивши відкритими більшість шкіл, ресторанів і підприємств, покладаючись передусім на добровільні протиепідемічні заходи.

У лютому він заявив, що скоротить час роботи ресторанів, барів і кафе й посилить обмеження щодо кількості людей у магазинах, щоб запобігти третій хвилі пандемії COVID-19.

У Швеції з 10-мільйонним населенням від коронавірусу померли 13 003 особи. Однак смертність у країні від коронавірусу на 100 тисяч жителів не перевищує середній показник для ЄС.

bezymyannyy1.png


Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини