Facebook Pixel

У Польщі зростає кількість людей, які негативно ставляться до біженців з України

Через два роки після початку повномасштабної війни рф проти України та приїзду мільйонів українців до Польщі позитивне ставлення поляків до допомоги, яку вони отримують, і до самих біженців падає. Про це пишуть в останньому дослідженні «Соціальне сприйняття біженців з України, мігрантів і дій польської та української держави».

Згідно з опитуванням, більшість поляків виступають за подальшу підтримку України, незалежно від того, яку політичну опцію вони підтримують. Проте, порівняно з попереднім опитуванням, відсоток тих, хто підтримує мирну угоду, зростає.

Quote«Поляки негативніше сприймають мігрантів з польсько-білоруського кордону, ніж біженців з України — але це не змінилося. Що справді здивувало нас у цьому дослідженні, так це значне зниження підтримки українців за всіма параметрами», — говориться в опитуванні.

Чому в Польщі зростає група людей, які негативно ставляться до українських біженців війни?

Аналіз відповідей на відкриті питання показує, що найчастіше вказується причина «вимогливість», що розуміється в різних варіантах.

Quote«Стосовно біженців з України це означає, що «вони заслуговують на все», «претензії на соціальні виплати», «бажання мати такі ж права, як поляки», «все безкоштовно» та «відсутність подяки за допомогу», — пишуть у дослідженні.

Дослідження показує, що все більше людей бачать відмінності між націями.

  • У попередніх дослідженнях писали, що Польща обов’язково має допомогти Україні, а «скоріше допомогти» — 43 відсотки.
  • До 19 відсотків зросла група противників допомоги.
  • Цілих 72 відсотки респонденти вважають, що, незважаючи на війну з рф, Польща має дбати насамперед про власні інтереси (загалом 15 відсотків висловлюють протилежну думку).
  • За два роки вдвічі зросла кількість респондентів, які вважають, що Польща не повинна надавати Україні додаткову підтримку.
  • Нині лише 17 відсотків поляків погоджуються приймати біженців з України з можливістю поселення (понад рік тому так вважали аж 37 відсотків).
  • 61 відсоток хоче, щоб вони повернулися в свою країну після війни.
aad209e5a754ef42cb19726cad97009c.png


Подякувати 🎉