Facebook Pixel

Французька залізниця під загрозою закриття — Bloomberg

Французька залізниця під загрозою закриття — Bloomberg

Французька залізниця під загрозою закриття — Bloomberg

Франція прагне до угоди з ЄС, щоб уникнути повернення допомоги, наданої державою, для підтримання залізничних вантажних перевезень.

Міністр транспорту Франції Клеман Бон заявив, що уряд веде переговори з Європейською комісією, щоб уникнути відшкодування приблизно 5,3 млрд євро державної допомоги, отриманої оператором залізничних вантажних перевезень країни.

Quote«Думаю, ми досягнемо згоди. Повернення цієї допомоги вб’є Fret SNCF і, ймовірно, залізничні вантажні перевезення у Франції», — сказав він.

У січні комісія заявила, що розслідуватиме державну допомогу, надану в період з 2007 до 2019 року вантажному підрозділу державного залізничного оператора SNCF.

Бон, який раніше зустрічався з профспілками та керівництвом Fret SNCF, наголосив, що уряд прагне уникнути звільнень, будь-якого переведення бізнесу на автомобільні перевезення або приватизації компанії, а також збереження єдиної державної компанії з вантажних перевезень.

Попри нещодавні спроби скоротити викиди вуглецю залізничні вантажні перевезення, за даними французького уряду, з 2000 року скоротилися на 43% на користь вантажівок. За даними офісу Бона, у SNCF Fret працюють майже 5 тис. людей, і вони здійснюють приблизно половину вантажних перевезень потягами.

Міністр сказав, що уряд збільшить підтримку залізничних вантажних перевезень до 200 млн євро на рік із 170 млн євро на рік з 2025 року, намагаючись подвоїти частку вантажних залізничних перевезень з 9% у 2019 році. Він додав, що 4 млрд євро буде інвестовано в ремонт застарілої залізничної вантажної інфраструктури до 2032 року.

За словами чиновника з офісу Бона, який попросив залишатися невідомим задля дотримання урядових правил, комісія може ухвалити рішення до кінця року. Якщо SNCF Fret буде змушений відшкодувати суму, компанію ліквідують, зазначив посадовець.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉