Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Державі в березні потрібно 11,4 млн грн на суди з ВДЕ-генерацією

Фото: infoclimate.org

Фото: infoclimate.org

Ще раз збільшити витрати держпідприємства «Гарантований покупець» в 2021 році на обслуговування судових процесів має намір Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Відповідний проєкт постанови про внесення змін до кошторису «ГарПока» планується розглянути на засіданні регулятора 31 березня.

Кошторис планується збільшити на 8,89 млн грн. Таким чином витрати підприємства на суди в 2021 році складуть 17,6 млн грн — в два рази більше за передбачених після збільшення до 8,7 млн грн в лютому.

«ГарПоку» знадобилося більше грошей через те, что він бере участь в 113 виробництвах господарських судів за позовами виробників зеленої енергетики про стягнення заборгованостей і штрафних санкцій.

У листі підприємства до НКРЕКП відзначається, що з урахуванням такої кількості позовів, сума в 8,89 млн грн, на яку збільшуються витрати, знадобиться йому вже в березні, і загальна сума витрат складе 11,39 млн грн. Спочатку планувалося цього місяца витратити 2,5 млн грн.

Контекст. Уряд 9 грудня ухвалив постанову, якой виділив в 2020 році держгарантії НЕК «Укренерго» на суму до 11,3 млрд грн. Це дозволить погасити борги перед виробниками «зеленої» енергетики.

Механізм погашення буде таким: «Укренерго» під держгарантії візьме кредити в держбанках, цими грошима погасить заборгованість перед державним підприємством «Гарантований покупець», а воно вже розрахується з виробникам електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ).

Інвестори в поновлювану енергетику в жовтні заявили, що розморожують раніше підготовлені позови до України через невиконання урядом узятих на себе зобов'язань в частині оплати виробленої електроенергії.

Про це повідомив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков. За його словами, коли інвестори підписали меморандум з урядом про зниження «зеленого» тарифу, вони зупинили процес підготовки подачі позовів до міжнародних арбітражів, повіривши уряду. Але влада не тримає обіцянки.

Директор Європейсько-українського енергетичного агентства Олександра Гуменюк сказала, що рівень розрахунків держпідприємства «Гарантований покупець» з відновлюваної генерацією за вересень становить всього 27,8%. При цьому обіцяється, що до кінця року обсяг виплат складе тільки 56%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини