У B2B Jewelry з'явився конкурент. Регулятор попередив про нову фінансову піраміду

Скріншот реклами проєкту Exlimite

Скріншот реклами проєкту Exlimite

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попередила населення України про те, що, інвестуючи у проєкт Exlimited, який має ознаки сумнівного, існує висока вірогідність втрати коштів. У регуляторі заявляють, що проєкт має схожу на B2B Jewelry реферальну програму (за кожного залученого інвестора нараховується додатковий відсоток прибутку).

Крім цього, новий проєкт рекламують на YouTube ті самі блогери, які розповідали і про B2B Jewelry, а також у групах вкладників останнього в соцмережах.

Що таке Exlimited?

У рамках моніторингу сумнівних проєктів Нацкомісія повідомила, що Exlimited здійснює акумуляцію коштів приватних інвесторів для того, щоб реалізувати перспективні стартапи в галузях, як-от: б'юті-технології, мобільна медицина, кіберспорт, альтернативна їжа та інші.

Telegram Logo

Проєкт пропонує вкласти суму, від якої щодня будуть нараховуватися високі відсотки інвестиційного прибутку (від 0,4% до 1,5%). Водночас клієнт повинен зробити безстроковий депозит, який можна повернути будь-коли, але не в повному розмірі.

У пресслужбі регулятора також згадали про офіційні документи, на підставі яких компанія залучає інвестиції українців. На сайті проєкту опубліковано ліцензію від 2007 року, яка була видана в Гонконзі нібито після проведення ребрендингу бізнесу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote«У мережі поширена практика, коли шахраї знаходять опубліковані ліцензії невідомих приватних компаній і підроблюють їх», — зазначили в Нацкомісії.

Крім того, на сайті проєкту не зазначені адреса офісу та контактні телефони. Це є однією з ознак шахрайства та спроб ввести в оману можливих вкладників. Варто також зазначити, що вперше про проєкт почали писати лише наприкінці березня 2020-го.

На сайті Exlimited зазначається, що команда реалізувала 28 міжнародних проєктів, проте не назвала жодного. Також у Нацкомісії зазначили, що емітент в особі Exlimited повинен звернутися до регулятора для реєстрації випуску облігацій до початку продажу таких паперів інвесторам, але компанія цього не зробила.

«Діяльність із залучення коштів населення та виплати відсотків прибутку, згідно із законодавством, можуть здійснювати лише банки та кредитні спілки, що зареєстровані на території України і мають відповідні ліцензії. Закликаємо громадян бути обачними і ретельно оцінювати ризики перед тим, як інвестувати свої кошти», — резюмували у пресслужбі.

Контекст. Раніше перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова заявляла, що новий закон про фінмоніторинг, який набрав чинності 28 квітня, підсилює позиції банків у судових спорах з компаніями на кшталт B2B Jewelry.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини