Акціонери «Турбоатома» перейменували підприємство на акціонерне товариство «Українські енергетичні машини». Нову назву підприємства вже внесено до державного реєстру юридичних осіб.
Як повідомляє пресслужба компанії, відповідне рішення було ухвалено на позачергових зборах акціонерів 27 серпня.
«Компанія працює в звичайному режимі під головуванням генерального директора АТ «Українські енергетичні машини» Віктора Суботіна. Склад дирекції та трудового колективу залишається без будь-яких змін», — наголошується в повідомленні.
Контекст. 27 серпня Кабінет міністрів погодив реорганізацію АТ «Завод «Електроважмаш» завдяки приєднанню до АТ «Турбоатом». Водночас Кабмін вніс «Турбоатом» до переліку об'єктів великої приватизації державної власності.
На зборах акціонерів «Турбоатому», які відбулися 28 серпня, мали затвердити договір про приєднання до «Турбоатому» АТ «Електроважмаш». У передавальному акті зафіксовано умови конвертації акцій «Електроважмашу» в акції «Турбоатому».
ФДМ ініціює ще одні збори акціонерів «Турбоатому», що мають відбутися 5 жовтня, з метою внесення змін до Статуту через приєднання «Електроважмашу» й визначення складу дирекції після завершення приєднання.
«Турбоатом» — єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія постачань підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки й Африки.
Завод завершив 2020 рік із чистим прибутком у розмірі 226,53 млн грн, що на 27,8% менше, ніж у 2019 році, чистий дохід скоротився майже вдвічі — до 1,47 млрд грн.
Великим міноритарієм АТ (15,34% акцій) є венчурний інвестфонд «Сьомий» під управлінням КУА «Сварог Ессет Менеджмент», пов'язаний із підприємцем Костянтином Григоришиним.
Ще 5,598% акцій належить зареєстрованій на Кіпрі Biscone Ltd. За даними «Турбоатому», офшор афілійований із російським холдингом «Силові машини», власником якого є Олексій Мордашов.
Держпакетом у розмірі 75,22% управляє Фонд держмайна.
Завод «Електроважмаш» спеціалізується на виробництві потужних гідрогенераторів, турбогенераторів для ТЕС і АЕС, електродвигунів для приводів прокатних станів, шахтних підіймачів, тягового електрообладнання для залізничного та міського транспорту.
У 2020 році завод наростив чистий збиток у 5,8 раза до 2019 року — до 451 млн грн, чистий дохід скоротився у 2,3 раза — до 821,8 млн грн.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також