Facebook Pixel

Трейдери заробили понад $50 млрд на падінні фондових ринків

Трейдери, які ставили на падіння фондових ринків, заробили з 24 лютого до 3 березня $51 млрд. Акції Tesla знову стали найпопулярнішими паперами серед «шортистів». Удвічі більше можна було заробити на акціях енергетичної групи Tellurian, чиї акції через коронавірус та новини про втрату інвестора впали на 76%.

Під час падіння ринків індекс S&P 500 знизився на 10%, що допомогло трейдерам на короткій позиції (short position) заробити $15 млрд. Завдяки цьому об'єм ставок на даному ринку збільшився до $848 млрд, передає Bloomberg.

Акції Tesla за тиждень падіння фондового ринку втратили 17%, що принесло трейдерам приблизно $1,1 млрд. З моменту лютневого піку «шортисти» змогли заробити майже $3 млрд, повідомила Financial Times. Однак ця сума все ще менша за втрати трейдерів на короткій позиції під час попереднього стрімкого росту акцій компанії.

Telegram Logo

Водночас американські ринки продовжують змінюватися — тепер індекси йдуть вгору. На фоні ухваленого Конгресом США рішення про виділення $8,3 млрд на боротьбу з коронавірусом індекси S&P 500 та Dow Jones зросли більш ніж на 4% обидва. Також на їх зростання вплинули обіцянки центробанків Канади та Австралії щодо стимулювання економіки.

Контекст. Волл-стріт провела великий розпродаж, який відбувся попри екстренне зниження базової відсоткової ставки Федеральною резервною системою США. На фоні цього індекс S&P 500 впав майже на 3%, а доходність десятирічних казначейських паперів США вперше стала нижчою за 1%. Однак фондовим ринкам вдалося стабілізувати показники.

Федеральна резервна система США екстрено знизила базову відсоткову ставку на 0,5 відсоткового пункта – до 1-1,2% – через коронавірус. Це перше екстрене засідання ФРС з 2008 року. На цьому тлі більш ніж на 3% зросла ціна на нафту марки Brent – травневі ф’ючерси підвищились майже до $54 за барель.

Наприкінці лютого котирування нафти Brent впали нижче за $50 за барель. Востаннє подібне відбувалося в грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азійському та європейському ринках. Причина подібних змін — побоювання епідемії коронавірусу на фоні заяви ВООЗ щодо можливого перетворення епідемії на пандемію.

Коментарі

Всі новини