Facebook Pixel

Фондові ринки Азії та Європи стабілізувалися після розпродажу на Волл-стріт

Волл-стріт провела великий розпродаж, який відбувся попри екстренне зниження базової відсоткової ставки Федеральною резервною системою США. На фоні цього індекс S&P 500 впав майже на 3%, а доходність десятирічних казначейських паперів США вперше впала нижче за 1%. Однак фондовим ринкам вдалося стабілізувати показники.

Европейський фондовий індекс Stoxx 600 зріс більш ніж на 1%, індекси лондонської фондової біржі FTSE 100 та S&P 500 зросли майже на 2% кожен, повідомив Financial Times.

Південнокорейський індекс Kospi наростив трохи більше за 2% після того, як міністерство фінансів Південної Кореї виділило додаткові $10 млрд на боротьбу з коронавірусом. Австралійський індекс S&P ASX 200 впав майже на 2%.

Китайський індекс CSI 300 наблизився до 1%, водночас індекси Topix та Hang Seng знизилися менш ніж на 1%.

Контекст. Федеральна резервна система США екстрено знизила базову відсоткову ставку на 0,5 відсоткового пункта – до 1-1,2% – через коронавірус. Це перше екстрене засідання ФРС з 2008 року. На цьому фоні більш ніж на 3% зросла ціна на нафту Brent – травневі ф’ючерси зросли майже до $54 за барель.

Наприкінці лютого котирування нафти Brent впали нижче за $50 за барель. Востаннє це відбулось у грудні 2018 року. Також впали фондові індекси на американському, азійському та європейському ринках. Загалом причина подібних змін — побоювання щодо епідемії коронавірусу на фоні заяви ВООЗ щодо можливого перетворення епідемії на пандемію.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉