Тільки один із п'яти дорослих українців довіряє офіційній ковід-статистиці

Фото: International Alert

Фото: International Alert

У вересні минулого року частка тих, хто тією чи іншою мірою не довіряють офіційній статистиці щодо COVID-19, становила 58% дорослого населення України, а в січні цього року вона досягла 67%. За цей же час з 28% до 19% зменшилася частка тих, у кого офіційна статистика викликає довіру.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Research & Branding Group.

doverie-statistike.png

Змінювалася і думка українців про серйозність захворювання COVID-19. У квітні 2020 року 68% вважали коронавірус серйозним захворюванням, а тих, що заперечують, було 28%. Зниження рівня захворюваності й ослаблення карантинних заходів призвело до того, що влітку минулого року ці частки стали 49% і 44% відповідно. Восени, з початком другої хвилі епідемії, частка тих, що заперечують, почала зменшуватися. На початку 2021 року тільки один із десяти дорослих жителів країни (10%) не вірив у небезпеку хвороби. Водночас 74% бачили в коронавірусі серйозну загрозу життю.

Telegram Logo
doverie-statistike-1.png

У квітні минулого року, коли боротьба з епідемією коронавірусу тільки починалася, половина дорослого населення висловлювала велику або меншу впевненість в тому, що вітчизняна система охорони здоров'я впорається зі своїми завданнями. Тих, хто не вірив у це, було 41%. До початку нової хвилі коронавірусу оптимістів стало майже вдвічі менше (28%). Зменшилася і кількість песимістів (33%). При цьому різко (з 9% до 39%) зросла частка тих, хто вважав, що система охорони здоров'я з частиною завдань може впоратися, а з частиною — ні. У січні більшість українців (43%) негативно оцінюють діяльність вітчизняної системи охорони здоров'я в боротьбі з коронавірусом. На другому місці (31%) ті, хто оцінює її неоднозначно. Оптимістів залишилося 26%.

slajd5-9.png

Опитування проводилося з 20 січня по 1 лютого. Опитано 1802 респондента у віці 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком окупованих територій). Метод опитування — особисте формалізоване інтерв'ю. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,4%.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Додатково. Україна буде закуповувати виключно безпечні вакцини світових виробників. Російську вакцину «Супутник V» купувати не збираються. Країна веде переговори з низкою виробників, зокрема, з Pfizer і AstraZeneca. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини