Зачароване коло. Тарифи зросли тому, що люди стали більше економити — НКРЕКП

Зростання тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги (ЖКП) спонукало до більшої економії населення, що негативно вплинуло на доходи компаній і призвело до ще більшого зростання тарифів.

Таку думку висловив голова Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк в інтерв'ю «Ліга. Бізнес».

На його думку, зростання тарифів закономірне при значному знеціненні грошей і на падаючих обсягах споживання комунальних послуг.

Telegram Logo

«Я зараз скажу щось непопулярне, але зростання тарифів — це, як правило, закономірна реальність: якщо в країні значна інфляція, підвищуються зарплати, дорожчає паливо і падають обсяги споживання газу, тепла і води», — зазначив він.

Він пояснив, що внаслідок нерівномірного переходу на ринок різних секторів енергетики та низьких цін на електроенергію, виручка підприємств теплокомуненерго падає і це зі свого боку провокує черговий виток зростання тарифів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

«Через занижену ціну на електроенергію, але високу вартість газу, обсяги споживання тепла, гарячої води і «блакитного палива» впали до 50%. Люди цілими будинками переходили на електроопалення, почали відключати централізоване гаряче водопостачання і переходити на бойлери тощо А систему ж потрібно постійно підтримувати, утримувати персонал, закуповувати енергоносії. Де брати на це гроші? Тариф — це єдине джерело доходу для таких компаній», — розповів Тарасюк.

Він також вважає, що українці занадто легковажно ставляться до користування ЖКП.

«Обсяги почали падати, коли тарифи в Україні поступово росли — люди стали економити, що правильно. Десять років тому у нас був один із найвищих в Європі показників споживання тепла на душу населення», — сказав Тарасюк.

Виходить порочне коло, чим вище тариф, тим менше споживання. Чим менше споживання — тим вище тариф.

Нагадаємо, що НКРЕКП в грудні 2020-го підвищила тариф на теплову енергію для населення до 50%. Це спровокувало масові протести і невдоволення людей, що змусило Кабмін шукати рішення щодо зниження тарифів. Поки що питання вирішується з перемінним успіхом, Київрада вже зажадала від Зеленського, Кабміну і Ради знизити комунальні тарифи.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини