Facebook Pixel

Суперечка на десятки мільярдів євро: ЄС не зміг узгодити бюджет через Brexit

Фото: YouTube

Фото: YouTube

Глави країн Євросоюзу не змогли узгодити бюджет союзу на 2021-2027 роки в ході дводенного саміту. Складність виникла через утворену після відходу Великобританії зі складу ЄС бюджетну дірку в розмірі 60–75 млрд євро.

Президент ЄС Шарль Мішель заявив, що для досягнення угоди потрібно більше часу. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Лейен зазначила, що розбіжності між країнами є ознаками демократії. А на думку канцлера ФРН Ангели Меркель, розбіжності країн-учасниць ЄС все ще занадто великі, щоб прийти до угоди, – повідомив «Євроньюз»

Узгодити бюджет не вдалося із-за того, що учасники зустрічі поділилися на групи. Австрія, Данія, Нідерланди і Швеція закликали до обмеження бюджету, щоб уникнути більшої бюджетної навантаження на себе. 16 країн, включаючи Італію, Іспанію, Португалію, Грецію, Польщу та Угорщину заявили про необхідність продовжувати витрачати бюджет на інфраструктуру і субсидії фермерам. Німеччина і Франція, як країни-донори бюджету, чітко заявили, що не хочуть платити більше, ніж зараз.

Telegram Logo

Контент. З 2021 року бюджет ЄС в результаті виходу Великобританії втратить 11 млрд євро щорічних платежів, оскільки ця країна була другим після Німеччини донором союзу. Лідери ЄС повинні прийняти рішення, наскільки в результаті зростуть платежі країн-донорів і зменшаться дотації країнам – одержувачам європейських коштів у 2021–2027 роках.

Сумарні платежі всіх країн в бюджет ЄС на що завершується семирічний період 2014–2020 років були заплановані на рівні 908 млрд євро у цінах 2011 року.

Проект нового бюджетного плану, який був відхилений, передбачає фінансування на рівні 1087 млрд євро на весь семирічний термін в цінах 2018 року. Це приблизно 1,07% сумарного ВВП країн ЄС за сім років. При цьому головний донор – Німеччина пропонувала встановити ліміт бюджету на рівні 1% ВВП. У той же час чиновники ЄС пропонують довести бюджет до 1105 млрд євро, тобто 1,08% сумарного ВВП.

Великобританія вийшла з Євросоюзу 31 січня цього року. До кінця 2020 року триватиме перехідний період, під час якого ЄС і Великобританії належить узгодити умови взаємної торгівлі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини