Facebook Pixel

Суверенітет на першому місці: Британія виклала жорстку позицію для торгових переговорів з ЄС

Після офіційного виходу з ЄС Велика Британія повинна домовитися про майбутні торговельні відносини з блоком – щоб вони набули чинності після закінчення перехідного періоду наприкінці цього року.

Уряд Бориса Джонсона надіслав до Брюсселя листа, у якому до початку торгових переговорів у березні виклав свою позицію: для нього суверенітет важливіший за економіку. Про це повідомило Reuters.

ЄС неодноразово раніше заявляв Британії, що рівень її доступу до прибуткового єдиного ринку буде залежати від того, наскільки Лондон згоден дотримуватися рівних умов гри, тобто європейських правил, що стосуються екологічних стандартів, трудових норм та державної допомоги.

Уряд вже інформував британські компанії, що їм потрібно пристосуватися до нового майбутнього – коли Британія не буде дотримуватися правил ЄС.

«Ми повертаємо контроль над нашими законами, тому не збираємося підтримувати тісний зв'язок з ЄС, законодавчу узгодженість з їхніми правилами, – заявив міністр закордонних справ Домінік Рааб. – Але ми хочемо співпрацювати й очікуємо, що ЄС виконає свої зобов'язання за угодою про вільну торгівлю в канадському стилі».

Метою Джонсона є торговельна угода, яка дозволить торгувати без тарифів і квот – на зразок тих умов, які зараз діють у відносинах ЄС з Канадою.

Неназване урядове джерело повідомило, що якщо ЄС не запропонує торгову операцію в стилі Канади, то Лондон буде готовий до слабшої угоди, що подібна до відносин блоку з Австралією.

ЄС заявляє, що не буде укладати торговельну угоду з великим, економічно сильним сусідом без твердих положень, що гарантують чесну конкуренцію.

«Якщо Велика Британія хоче створити за межами Європейського Союзу «Сінгапур на Темзі», то ми проти», – заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан.

Прем'єр-міністр Ірландії Лео Варадкар закликав британський уряд: «Давайте не встановлювати жорсткі червоні лінії, які ускладнять досягнення угоди і не дозволять пом'якшити націоналістичну риторику».

Контекст

Адміністрація президента США Дональда Трампа зосереджена на укладенні торговельної угоди з Великою Британією до кінця 2020 року, оскільки це є одним із пріоритетних напрямків американської зовнішньоекономічної політики.

Подякувати 🎉