Суд дозволив Ахметову не платити 400 мільйонів боргу «Укренерго»

Верховний суд відмовив системному оператору «Укренерго» в задоволенні позову до «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова про стягнення 425,8 млн грн заборгованості.

Таким чином, Верховний суд залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій у справі №914/935/20. Згідно претензіями позивача, «ДТЕК Західенерго» не сплатила за надані послуги передачі електроенергії 425,8 млн грн згідно з договором від 4 жовтня 2019.

У «ДТЕК Західенерго» стверджують, що розрахувалися за послуги, але тільки за ті, які використовували для власних потреб. Відповідач вважає, що відповідно до договору держкомпанія не мала права об'єднувати обсяги експорту електроенергії з обсягами послуги.

Telegram Logo

Суд зазначив, що в цьому випадку також не могла застосовуватися постанова НКРЕКУ про обов'язок оплати послуг передачі при експорті. Постанову спочатку було призупинено, а потім визнано недійсним в рамках адміністративного виробництва з ініціативи «ДТЕК Західенерго».

Контекст. Госпсуд Києва за позовом «Д.Трейдінг» Ахметова зобов'язав «Укренерго» припинити виставляти рахунки за послуги при експорті електроенергії і включати відповідні послуги до первинних документів.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Ахметов є найбільшим експортером електроенергії, а його компанія раніше перестала платити тариф на передачу. У компанії Ахметова обгрунтовували таке рішення тим, що Україна синхронізує законодавство з нормами ЄС, а експортери в країнах союзу не платять тариф на передачу.

Рінат Ахметов володіє «ДТЕК Західенерго» через ДТЕК, яка є парасольковою для всього енергетичного дивізіону. ДТЕК входить в керуючу SCM.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини