Facebook Pixel

В Україні злетіли ціни на таксі: чому та як можна заощадити

Стрімкий ріст цін на таксі: в чому причина. Фото: Pixabay

Стрімкий ріст цін на таксі: в чому причина. Фото: Pixabay

Українці по всій країні почали скаржитися на масове зростання цін на послуги таксі. Кияни нарікають, що поїздки на таксі в середньому здорожчали на третину. Проїзд подекуди стає вдвічі, а то й утричі дорожчим. Про фактори, які підштовхнули ціни вгору, розповів в ефірі програми «Сніданок з 1+1» власник однієї з київських служб таксі Андрій Антонюк.

Головною причиною він назвав затори. За останній рік їхня кількість зросла «колосально».

«Поїздка одна й та ж о 8 ранку з Троєщини та Хрещатик, це буде десь 28-30 км, триватиме, напевне, півтори години. Водночас о 8 ранку ці ж 30 км ми будемо їхати з Хрещатика на Троєщину хвилин 25. Не може коштувати поїздка, яка здійснюється півтори години і 25 хвилин, однаково», — пояснив Антонюк.

Telegram Logo

Ціни на пальне (газ, дизель чи бензин) становлять всього 20% від вартості проїзду, тому здорожчання на 1-2 грн суттєвого впливу не мало.

Тим часом настільки різкі стрибки цін майже не спостерігаються у легальних перевізників. Щонайбільше ціна у них зростає на 25-30%. Цим, в основному, грішать так звані «агрегатори» — застосунки, які зв’язують клієнта з випадковим водієм. Часто трапляється, що ці особи не мають права на легальну роботу.

Антонюк радить українцям, які хочуть заощадити, користуватися послугами легальних служб таксі. Це не тільки дасть змогу їздити дешевше, а й швидше. Це пояснюється тим, що таксисти «в законі» мають право рухатися смугами для громадського транспорту.

Коментарі

Всі новини