Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Зростання цін на таксі. АМКУ перевірить, наскільки служби перевезень завищили тариф

Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав вивчати питання завищених цін на пасажирські перевезення таксі.

Дослідження розпочато Північним міжобласним територіальним відділенням через отримання безлічі скарг на різке зростання вартості замовлення таксі в Києві в перший день жорстких карантинних обмежень 5 квітня, повідомив голова відділення Олексій Хмельницький.

«Ситуація може свідчити про наявність у діях перевізників і особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (антиконкурентні узгоджені дії суб'єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (зловживання монопольним становищем)», — зазначив Хмельницький.

Злісна цінова політика відзначається у таких компаній як Uber, Bolt і Uklon, що мають найбільшу частку замовлень у Києві. Хмельницький нагадав, що перші дві компанії мають іноземне коріння і працюють через відповідні додатки.

За його словами, вартість замовлення таксі в Uklon, Uber і Bolt виросла в три-чотири рази на перший день локдауну 5 квітня.

До вечора 6 квітня ціни на таксі у цих компаній одночасно стабілізувалися, але в цій ситуації є ознаки порушення конкурентного законодавства, вважає Хмельницький.

«Увечері 6 квітня ціни на таксі помітно впали. Попит не зменшився (поїздок менше не стало, попит постійний) і карантин не скасовували. Це і є реакція зазначених компаній на обурення киян, ЗМІ та реакцію АМКУ», — заявив Хмельницький.

Він вважає, що компанії можуть регулювати ціни самостійно, а не тільки в автоматичному режимі.

Компанії отримають штраф, якщо АМКУ отримає докази антиконкурентних дій.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини