Став лічильник або плати більше: як виростуть ціни на газ із 2021

Вартість газу з 2021 року може зрости. Фото: pixabay / PhotoMIX-Company

Вартість газу з 2021 року може зрости. Фото: pixabay / PhotoMIX-Company

Відповідно до закону «Про комерційний облік газу» з 1 січня 2021 року українцям, у яких немає газового лічильника, повинні відключити газ. Але з огляду на те, що лічильника немає у близько 7 млн осіб, терміни перенесуть, наприклад, на липень 2021 року, але тим, у кого він не встановлений, за газ доведеться платити більше, оскільки закон дозволяє за відмову встановлювати прилад обліку і переводити споживача на граничні норми витрачання.

Про це «Обозревателю» розповіла керівник комунальних та енергетичних програм «Опори» Тетяна Бойко. Видання зазначає, що для квартир із газовою плитою і де прописано чотири людини, сума може зрости приблизно з 115,5 грн до 156,8 грн, якщо ж є тільки газова плита, але немає гарячого водопостачання, то сума може зрости з майже 190 грн до 644 грн.

Тариф за газ без лічильника на одну людину з 2021 року:

  • тільки плита в квартирі — з 3,28 до 9,8 кубометра;
  • тільки плита, але немає центрального гарячого водопостачання — з 5,39 до 18,3 кубометра;
  • плита і газовий водонагрівач — з 10,49 до 23,6 кубометра.
Telegram Logo

Водночас деякі постачальники газу в різних областях України відзначають, що перераховуватимуть нормативи споживання тим, у кого немає газового лічильника (наприклад, «Київоблгаз»), а деякі (наприклад, «Миколаївгаз») наполягають на тому, що згідно з чинним законом, тим, хто відмовляється від встановлення лічильника, повинні відключити газ.

Варто також відзначити, що раніше в Міністерстві енергетики заявляли, що нормативи споживання газу в Україні потрібно переглянути, це торкнеться 2,3 млн сімей і станеться після експертного аналізу. Так, раніше на сайті відомства опублікували проєкт рішення про підвищення нормативів. На ньому наполягали постачальники газу по всій країні. Наприклад, зараз без гарячої води і з плитою потрібно за одну людину оплачувати 5,39 кубометра, а за новою пропозицією: з квітня по вересень 7,1 кубометра, з жовтня по березень — 12 кубометрів. Але за даними «Обозревателя», проєкт з сайту вже видалили.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Контекст. Раніше ми повідомляли, що ціни на газ в листопаді істотно відрізняються в залежності від газопостачальної компанії, яка поставляє ресурс із різницею до 2,63 грн в кубометрі, і надавали список постачальників і пропоновані ними ціни без вартості доставки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини