Міністерство енергетики запропонувало підвищити норми споживання газу споживачам, які не мають приладів обліку, й одночасно підвищить норми споживання в осінньо-зимовий період, що призведе до збільшення плати за газ для цих категорій споживачів.
Згідно з постановою Кабміну, норма споживання газу зросте з 3,28 кубометра до 5,2 кубометра на одну людину для домогосподарств з газовою плитою та централізованим гарячим водопостачанням.
Норма для таких споживачів у період з жовтня по березень буде ще вище — 7,6 кубометра на людину.
Для домогосподарств з газовою плитою, але без централізованого гарячого водопостачання норматив запропоновано підвищити з 5,39 кубометра до 7,1 кубометра на людину на місяць, а в опалювальний період — до 12 кубометрів.

За наявності газової плити та газового нагрівача води норма зросте з 10,49 кубометра до 16,3 кубометра, а в опалювальний період — до 27 кубометрів.
Норму споживання природного газу в період відсутності централізованого постачання гарячої води запропоновано збільшити з нинішніх 5,39 кубометра до 7,1 кубометра на людину на місяць з квітня по вересень і до 12 кубометрів з жовтня по березень.
Це підвищення торкнеться жителів 3,3 млн квартир, або 24,9% житлового фонду, які не оснащено лічильниками газу.
У пояснювальній записці до постанови зазначено, що підставою для її розробки є скарги газзбутів на «неконтрольоване» споживання газу з боку домогосподарств без приладів обліку.

Це призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами в обсязі 383 млн кубометрів, що завдає збитків на суму 2,7 млрд грн на рік.
Крім того, в 1,8 млн з 9,83 млн, або 18,3% квартир (домогосподарств) встановлено лічильники природного газу, термін експлуатації яких перевищив 20 років. Згідно з чинними нормативними документами, вони вимагають заміни.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Не один у полі: як бізнес-комʼюніті допомагає підприємцям масштабуватися
Кримінальний тиск на бізнес в Україні: виклики для інвесторів та юридичний захист