Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Міненерго підвищить плату за газ для споживачів без лічильника

Міністерство енергетики запропонувало підвищити норми споживання газу споживачам, які не мають приладів обліку, й одночасно підвищить норми споживання в осінньо-зимовий період, що призведе до збільшення плати за газ для цих категорій споживачів.

Згідно з постановою Кабміну, норма споживання газу зросте з 3,28 кубометра до 5,2 кубометра на одну людину для домогосподарств з газовою плитою та централізованим гарячим водопостачанням.

Норма для таких споживачів у період з жовтня по березень буде ще вище — 7,6 кубометра на людину.

Для домогосподарств з газовою плитою, але без централізованого гарячого водопостачання норматив запропоновано підвищити з 5,39 кубометра до 7,1 кубометра на людину на місяць, а в опалювальний період — до 12 кубометрів.

За наявності газової плити та газового нагрівача води норма зросте з 10,49 кубометра до 16,3 кубометра, а в опалювальний період — до 27 кубометрів.

Норму споживання природного газу в період відсутності централізованого постачання гарячої води запропоновано збільшити з нинішніх 5,39 кубометра до 7,1 кубометра на людину на місяць з квітня по вересень і до 12 кубометрів з жовтня по березень.

Це підвищення торкнеться жителів 3,3 млн квартир, або 24,9% житлового фонду, які не оснащено лічильниками газу.

У пояснювальній записці до постанови зазначено, що підставою для її розробки є скарги газзбутів на «неконтрольоване» споживання газу з боку домогосподарств без приладів обліку.

Це призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами в обсязі 383 млн кубометрів, що завдає збитків на суму 2,7 млрд грн на рік.

Крім того, в 1,8 млн з 9,83 млн, або 18,3% квартир (домогосподарств) встановлено лічильники природного газу, термін експлуатації яких перевищив 20 років. Згідно з чинними нормативними документами, вони вимагають заміни.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини