Порошенко у FinCEN Files: США знайшли приховані офшори експрезидента

Петро Порошенко. Фото: facebook/Петро Порошенко

Петро Порошенко. Фото: facebook/Петро Порошенко

Чотири міжнародні банки повідомили Мережу по боротьбі з фінансовими злочинами Казначейства США (Financial Crimes Enforcement Network, FinCEN) про підозрілі транзакції компаній, які пов'язані з експрезидентом Петром Порошенком, на суму $65 млн.

Банки зазначили, що Порошенко, перебуваючи на посаді президента, міг брати участь у створенні офшорних компаній і не декларувати їх, передає «Слідство.Інфо».

Згадані у FinCEN компанії роками були в полі зору українських правоохоронців, які підозрювали їх у відмиванні коштів і ухиленні від сплати податків.

Telegram Logo

Міжнародний Deutsche Bank подав до FinCEN звіт про підозрілу діяльність британської офшорної компанії Genesis Local Ventures (GLV). Підозри стосувалися можливого зв’язку фірми з тодішнім президентом Петром Порошенком.

GLV зареєстровано юрособами Poramto Group та Admiral Group, які, за даними банку, пов'язані з Порошенком і заснували майже 400 компаній. Водночас юридичну адресу GLV використовують десятки інших фірм, що є ознакою компанії-прокладки, яка допомагає приховати кінцевого власника.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Упродовж 2016-2017 років через рахунки GLV пройшло приблизно $60 млн, зазначили в банку. Згодом фінустанова закрила рахунки компанії через відсутність прозорості. З кінця 2017 року GLV фігурує в кримінальному провадженні щодо експорту зерна. Однак 2019 року компанію було ліквідовано.

Згідно зі звітом FinCEN, підозрілу активність було помічено також і в Міжнародному інвестбанку, яким володіє Порошенко. Ще в період президентства Порошенка на рахунки компанії Roshen у його банку надійшло $1,8 млн від компанії Goldwest Investment, яка торгує солодощами й надає транспортні послуги.

За підсумками 2016-го Goldwest Investment сповістила британський уряд про транзакції на $8,6 млн та $250 тис. чистого прибутку, хоча перші два роки декларувала нульові доходи. Її також пов'язують із колишнім президентом.

Bank of New York Mellon після перевірки кореспондентських рахунків естонського Versobank теж подав звіт, у якому йдеться про Порошенка.

2016 року на рахунок Roshen в естонському банку надійшли два перекази на загальну суму $145 тис. від Furoleks Services LP. За перші два місяці того ж року компанія провела транзакції на понад $23 млн.

Згідно зі звітом Standard Chartered, Порошенко опосередковано володіє Intraco Management, яка із січня 2013 року до вересня 2014 року провела операції на $5,4 млн. Також ця компанія має ділові стосунки з Linquist Services Limited, яку Порошенко використовував для отримання банківських позик, вважають у банку.

У грудні 2010 року банк Raiffeisen надіслав Roshen щонайменше $115 млн під виглядом позики, а забезпечувала її нібито офшорна компанія Linquist Services Limited.

Через рік Агентство фінансових розслідувань Британських Віргінських островів почало розслідування щодо Intraco за підозрою у відмиванні коштів.

Водночас у Roshen зазначили, що вели бізнес із Goldwest Investment та Furoleks Services, однак не мають інформації, хто саме володіє цими компаніями.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини