США змінили Росію на «Антонові»: літаки отримають американські сертифікати

Державне підприємство «Антонов» випустило планер першого серійного транспортного літака Ан-178 без російських деталей. Про це «Укрінформу» повідомив президент «Антонова» Олександр Лось.

На цьому типі літаків близько 2/3 обладнання виготовлено корпораціями Сполучених Штатів Америки, ще третина – вітчизняне.

Telegram Logo

«Це перший літак без жодної російської деталі. Нас звинувачують у тому, що кілька років ми не випускали серійні літаки. Але з початку російської військової агресії 2014 року ми втратили не тільки ринок збуту, а й ринок постачання важливих компонентів. Деякий час тривало імпортозаміщення та пошук нових постачальників», – зазначив він.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Лось додав, що літак буде сертифіковано Державною авіаційною службою України. Нормативи льотної придатності літака ухвалено за стандартами Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA).

Раніше такі літаки сертифікували в Росії.

«Формально це був орган сертифікації країн СНД – Міждержавний авіаційний комітет (МАК). Зараз ці функції в Росії взяло на себе Федеральне агентство повітряного транспорту (Росавіація). Звісно, ця структура діє виключно в інтересах Російської Федерації. Вона не зовсім «прозоро» відібрала у нас контроль над продовженням льотної придатності та технічного ресурсу літаків Ан на території РФ і намагається перехопити це і в інших країнах світу, що являє собою велику загрозу життю людей і технічну небезпеку», – повідомив він.

Держпідприємство «Антонов» — головний український розробник і виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер у ніші транспортних літаків найширшого призначення. З 2015 року входить до «Укроборонпрому».

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини