Facebook Pixel

США закликали Україну припинити удари по російських НПЗ

США закликали Україну припинити удари по російських нафтопереробних заводах. У Вашингтоні повідомили Києву, що атаки безпілотників можуть підвищити ціни на нафту та спровокувати помсту від рф. Про це пише Financial Times з посиланням на власні джерела.

Чому США просить Україну припинити атаки на НПЗ росії

Quote«Білий дім все сильніше непокоять атаки українських безпілотників, які вразили нафтопереробні заводи, термінали, депо та сховища по всій західній росії», – каже джерело TF.

У США стурбовані тим, що якщо Україна продовжуватиме удари по російських об’єктах, включно з тими, що розташовані в сотнях кілометрів від кордону, росія може у відповідь атакувати енергетичну інфраструктуру, яка є також важливою для Заходу.

Це включає трубопровід Каспійського трубопровідного консорціуму, який транспортує нафту з Казахстану через росію на світовий ринок. Західні компанії, зокрема ExxonMobil і Chevron, використовують трубопровід, який росія ненадовго зупиняла у 2022-му.

Після атак на НПЗ росії ціна на нафту зросла. Це викликає занепокоєння у Джо Байдена напередодні президентських виборів у США. Ціни на бензин у 2024-му також зросли майже на 15% до приблизно $3,50 за галон.

Quote«Ніщо так не лякає чинного американського президента, як різке зростання цін на заправках в рік виборів», – сказав Боб Макнеллі, президент Rapidan Energy і колишній радник Білого дому з енергетики.

Деякі чиновники США розглядають повітряні атаки як засіб підштовхнути Вашингтон схвалити пакет військової допомоги Україні на $60 млрд, який зараз «застряг» у Конгресі.

Скільки російських об’єктів українські безпілотники атакували за час повномасштабного вторгнення

З 2022-го було скоєно щонайменше 12 атак на великі російські нафтопереробні заводи і щонайменше дев’ять у 2024-му, а також були атаки на кілька терміналів, складів і сховищ, свідчать дані представника військової розвідки України.

Quote«Україна показала, що може вразити більшу частину інфраструктури експорту нафти в західній росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту країни», – зазначила Геліма Крофт, колишня аналітикиня ЦРУ.

Минулого тижня Україна здійснила дві найбільші атаки безпілотників і успішно вразила сім російських енергетичних об’єктів.

Протягом 2023-го безпілотники України також завдавали ударів по російських портах, знищили кілька російських військових кораблів у Чорному морі та вдарили по Кримському мосту.

Нагадаємо, росія залишається одним із найважливіших світових експортерів енергії, незважаючи на санкції Заходу щодо її нафтогазового сектору.

Подякувати 🎉