США можуть продати F-16 Колумбії: наслідки для України

США можуть продати F-16 Колумбії: наслідки для України

Сполучені Штати можуть продати Колумбії вживані винищувачі F-16 у версії MLU, які замінять ізраїльські Kfir. Однак ця новина є невтішною для України, оскільки літаки могли б посилити Повітряні сили ЗСУ.

Про це повідомляє видання Defense Express.

США можуть продати F16 Колумбії: що про це відомо

УВ публікації йдеться, що ситуація з Колумбією дуже нагадує історію з Аргентиною. За посередництва США вона закупила у квітні 2024-го 24 літаки F-16 у Данії, які могли б посилити українські Повітряні сили.

Сама ж угода йшла за активного посередництва Вашингтона, який виділив на це кошти у кредит, котрий частково покрив закупівлю.

Видання зазначає, що Колумбії нібито запропонували одразу 8 вживаних винищувачів за приблизно $45 млн. Однак ця вартість здається сумнівною, оскільки Аргентина за 24 F-16 заплатила близько $300 млн — по $12,5 млн за літак, а не по $5,6 млн.

Як продаж F-16 Колумбії вплине на Україну

Пише видання Blu Radio, Штати протягом 5-10 років планують безкоштовно передати Колумбії до 24 літаків. Однак вони не вказують джерела такого посилення.

На думку Defense Express, головна проблема полягає в тому, що найбільш вірогідним джерелом постачання вживаних F-16 MLU є країни Європи. У зв’язку з цим існує об'єктивна загроза, що план отримати від Данії 19 винищувачів, від Бельгії — 30, від Нідерландів — 24, від Норвегії — 6 може змінитись не на користь України.

Чому США планують продати F16 Колумбії

Видання зазначає, що така «опіка» повітряними силами Колумбії з боку Сполучених Штатів свідчить про небажання Білого дому пускати конкурентів на ринок Південної Америки.

Зокрема, раніше Вашингтон був готовий продати Колумбії 24 F-16 за $4,2 млрд, із постачанням аж у 2028-2030 роках.

«Але якщо із продажів Аргентині F-16 — це було недопущення Китаю з його JF-17 на ринок Південної Америки, то Колумбія більше дивилась у бік європейських винищувачів. А доволі вірогідним кандидатом називали Gripen від шведського Saab, який мав би збиратися у Бразилії», — пише Defense Express.

Читати на The Page