Facebook Pixel

Китай лякає тарифною війною із США через політику Трампа

Державні ЗМІ Китаю попередили, що якщо обраний президент США Дональд Трамп введе додаткові мита у 10% на імпортні китайські товари, це спровокує тарифну війну двох найбільших економік світу. Трамп особливо незадоволений тим, що Китай продає хімічні речовини для виробництва наркотику фентаніл, від якого гинуть американці. Про це пише Reuters.

Чи почнеться тарифна війна Китаю і США

Дональд Трамп, який очолить Білий дім 20 січня 2025, заявив, що введе «додаткове 10% мито до будь-яких наявних мит» на імпорт з Китаю, доки Пекін не припинить торгівлю хімічними речовинами, які використовуються для виготовлення смертоносного наркотику фентанілу.

Трамп також погрожував ввести 25%-ве мито на товари з Мексики та Канади, заявивши, що сусіди США не робили достатньо, щоб зупинити проникнення наркотиків і мігрантів через кордони. З цими країнами республіканець може потенційно розірвати торговельні угоди, укладені під час свого першого президентства.

Водночас основний митний тягар візьме на себе саме Китай. Раніше Трамп заявляв, що наважиться на 60-відсоткові мита, що значно вдарить по китайській економіці.

Державні ЗМІ Китаю писали, що такі кроки можуть втягнути дві найбільші економіки світу у взаємно руйнівну тарифну війну. Китай закликав Трампа «не перетворювати державу на цапа відбувайла для США» у той час, коли інфляція та витрати на запозичення стрімко зростають.

У матеріалах китайських China Daily та Global Times також писали, що Китай готовий до співпраці у боротьбі з наркотиками.

Quote«Виправдання, яке навів обраний президент, щоб виправдати свою погрозу введення додаткових мит на імпорт з Китаю, є надуманим. У тарифних війнах немає переможців. Якщо США продовжуватимуть політизувати економічні та торговельні питання, встановлюючи тарифи як зброю, жодна сторона не залишиться неушкодженою», – заявили у China Daily.

Економісти вже почали гальмувати прогнози зростання китайської економіки, обсяги якої становлять $19 трлн, на 2025 і 2026 роки через очікування нових мит від Трампа. Експерти також попереджають американців підготуватися до зростання вартості життя.

Quote«У Китаю вже є шаблон для роботи з попередньою тарифною політикою США. Використання питань боротьби з наркотиками для підвищення мит на китайські товари є неприйнятним і непереконливим», – сказав аналітик Китайської академії соціальних наук у Пекіні Гао Лінюня.

Водночас президент Китаю Сі Цзіньпін запевняє, що економіка його держави й надалі зростатиме та розвиватиметься у довгостроковій перспективі.

Quote«Ніхто не повинен недооцінювати рішучість китайського народу в тому, щоб його нація досягла успіху та стояла високо в світі», – сказав Сі Цзіньпін.

Нагадаємо, Скотт Бессент, якого Дональд Трамп пропонує на посаду міністра фінансів США, закликав поетапно вводити тарифи на китайський імпорт, а погрози Трампа високими митами назвав «максималістичною позицією на переговорах». Досі до кінця незрозуміло, чи може позиція ймовірного фінансового міністра змінити тарифну політику Трампа.

Подякувати 🎉