Facebook Pixel

Чому навчені пілоти важливіші за літаки F-16 – пояснює авіаексперт Анатолій Храпчинський

Чому навчені пілоти важливіші за літаки F-16. Фото: Повітряні сили ЗСУ

Чому навчені пілоти важливіші за літаки F-16. Фото: Повітряні сили ЗСУ

Наразі західні партнери обіцяють Україні близько 50 літаків F-16 до кінця 2024-го, початку 2025 років. Але, за словами, Анатолія Храпчинського в інтерв'ю The Page, аби ефективно виконувати головні задачі за стандартами НАТО, нам потрібно мінімум чотири ескадрильї F-16 – 72 літаки.

Та переживати не треба, бо кількість літаків може швидко збільшитися. Головна проблема криється в іншому: хто їх пілотуватиме. Нарізі перші українські пілоти (імовірно 12, точна кількість не називається) вже закінчили навчання на літаках F-16 у США, але вони пройдуть ще додаткову підготовку в Європі.

Чому пілоти важливіші за літаки F-16

Quote«Треба не забувати, що програма переходу Повітряних сил України на літаки F-16 передбачала строк у два роки. Це перенавчання льотного складу, інженерного складу, офіцерів бойового управління, підготовка оснащення аеродромів, учбової бази на території України...» – розповідає Храпчинський.

Звісно ж, одразу всі пілоти випуститися ніяк не зможуть, бо вони навчаються на різних етапах. Якщо перенавчити пілота на новий літак можна і за 6-9 місяців, за словами авіаексперта, то пілоти без бойового досвіду будуть навчатись значно довше, а пілоти-курсанти взагалі мають робити це роками.

Ба більше, за військовими стандартами НАТО, тренування та відпрацювання маневрів передбачається під кожну задачу. Пілоти окремо отримують допуски на управління в поганих метеоумовах або ж до експлуатації певної зброї – тут багато варіантів. Спочатку це роблять на тренажері, потім у повітрі. Тому поява у нас такого тренажера теж є вкрай важливою.

Quote«Такий тренажер має елементи доповненої реальності, це потужний інструмент, який активно допомагатиме нашим пілотам навчатись. Наприклад, це допоможе нам розписувати деякі допуски без потреби їхати знову в Штати або в Румунію, щоб отримати черговий допуск», – підсумовує важливість тренажера Анатолій.

Чому наші дрони кращі за «Шахеди» – Анатолій Храпчинський (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉