З початку року Держфінмоніторинг зафіксував 53 млрд грн підозрілих коштів

З початку року Держфінмоніторинг зафіксував 53 млрд грн підозрілих коштів

Державна служба фінансового моніторингу України за дев’ять місяців 2024 року зафіксувала понад 1,3 млн повідомлень про фінансові операції, що підлягають моніторингу. Це на 27% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє Опендатабот.

Кожне п’яте повідомлення стосується підозрілих операцій, які можуть бути пов’язані з корупцією, відмиванням коштів чи фінансуванням тероризму. Від початку року Держфінмоніторинг заблокував такі операції на суму 6,1 млрд грн, а загальна сума фінансових операцій, переданих правоохоронцям, сягнула 53,1 млрд грн.

З отриманих повідомлень 80% стосувалися порогових операцій (суми понад 400 тисяч гривень на місяць), а 20% — підозрілих. Більшість даних надходять від банків — це 99% усіх повідомлень. Небанківські установи передали лише 12 850 повідомлень, що становить близько 1%.

Кількість повідомлень про фінансові операції, що підлягають моніторингу

Цьогоріч Держфінмоніторинг передав до правоохоронних органів 780 матеріалів. Найбільше з них — до Національної поліції України (28,6% від загальної кількості). Основні теми: шахрайство, розкрадання коштів, кіберзлочини. Сума операцій у цих справах перевищує 15 млрд грн.

Куди направляються матеріали про підозрілі фінансові операції

До СБУ було направлено 218 матеріалів на суму 9,7 млрд грн. Здебільшого вони стосуються злочинних організацій, колабораціонізму, державної зради.

НАБУ отримало 120 матеріалів щодо міністрів, депутатів, суддів і керівників держпідприємств. Загальна сума цих операцій — 7,06 млрд грн, з яких 59% стосуються керівників держпідприємств.

Сума матеріалів про підозрілі фінансові операції

Окремо розслідували 109 випадків фінансування тероризму та сепаратизму. У 173 матеріалах було виявлено корупційні ризики на суму 12,1 млрд грн.

Читати на The Page