Facebook Pixel

Сплеск COVID-19: як Європа посилює карантин

Європа посилює карантин для того, щоб не допустити сплеску поширення нових штамів коронавірусу: бразильського, британського та південноафриканського.

Поки що про закінчення карантину в Європі не йдеться. The Page зібрало дані про те, які обмеження посилили через сплеск COVID-19.

Посилення карантину в Іспанії

В Іспанії ввели комендантську годину з 23:00 до 6:00 до 23 травня 2021 року. Проте органи місцевого самоврядування можуть змінювати часи комендантської години та закривати кордони своїх регіонів для туризму.

Водночас в Іспанії триває кампанія з вакцинації. Пріоритет – мешканці будинків для людей похилого віку та їхні працівники, медпрацівники первинної ланки.

Однак керівник Генерального штабу Іспанії Мігель Анхель Вілларроя та військові чиновники під його командуванням позачергово отримали вакцини проти коронавірусу. Водночас він заявив, що не користувався своїм привілейованим становищем для отримання препарату, повідомляє El Mundo. Як пише El Pais, Вілларроя видав наказ вакцинувати себе та інших військовослужбовців попри те, що вони не входять до пріоритетної групи.

Посилення карантину в Британії

У Британії ввели десятиденний карантин для всіх мандрівників, які прибувають до країни, повідомляє Daily Mail.

З 4:00 ранку 23 січня 2021 року кожен, хто прибуває до країни, мусить мати негативний тест на коронавірус і пройти самоізоляцію впродовж десяти днів.

Раніше міністерство транспорту заборонило в'їзд до Сполученого Королівства громадянам Португалії, Бразилії та жителям ще понад 10 країн через бразильський штам коронавірусу.

За даними Sky News, 75% жителів Британії, які старше за 80 років, отримали перше щеплення проти коронавірусу.

Посилення карантину в Німеччині

За даними AFP, у Німеччині продовжили карантин до 14 лютого 2021 року. Це зробили для того, щоб не допустити надмірного поширення нових штамів коронавірусу.

У Німеччині потрібно буде використовувати маски та респіратори FFP2 у транспорті та магазинах. Влада закликала роботодавців за можливості переводити співробітників на віддалену роботу. Там, де це зробити неможливо, потрібно зменшити кількість людей в одному приміщенні та посилити вимоги щодо носіння масок.

За словами канцлерки Німеччини Ангели Меркель, якщо ситуація з коронавірусом погіршиться, Німеччина знову може закрити кордони. Меркель додала, що до кінця літа 2021 року за умови достатньої кількості вакцини кожен громадянин Німеччини має пройти вакцинацію проти коронавірусу.

Посилення карантину у Франції

Французька влада готова ввести черговий локдаун через поширення британського штаму коронавірусу. Про карантин оголосять 27 січня 2021 року. Планується, що нові обмеження триватимуть упродовж 3-х тижнів.

З 16 січня 2021 року у Франції діє комендантська година. У країні закриті всі ресторани та кафе, театри, кінотеатри та музеї. Усі, хто прибуває сюди з країн, що розташовані за межами Євросоюзу, мають пройти тестування на коронавірус перед вильотом і після прильоту, а потім тиждень провести на обов'язковому карантині.

Водночас у Франції виявили принаймні 135 випадків побічних ефектів після вакцинації препаратом від Pfizer і BioNTech.

Контекст. З 25 січня 2021 року в Україні повернули обмеження «помаранчевої» зони карантину. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україні не доведеться вдаватися до локдауну навесні. Після зимового двотижневого локдауну далі можна обмежитися порівняно м'яким карантином.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉