Facebook Pixel

SOCAR купує в Медведчука мережу АЗС Glusco — ЗМІ

Автор
Азербайджанська SOCAR постачає до України російські нафтопродукти. Фото: Pixabay

Азербайджанська SOCAR постачає до України російські нафтопродукти. Фото: Pixabay

Азербайджанська нафтова компанія SOCAR готова купити мережу заправок Glusco. Керівництво компанії та власник Glusco перебувають на останній стадії переговорів про продаж, повідомило галузеве видання enkorr, посилаючись на власні джерела. Мережу АЗС Glusco тісно пов'язують із Віктором Медведчуком.

Згідно з інформацією видання, власник Glusco Нісан Мойсеєв виставив мережу на продаж одразу ж після того, як компанія «Роснафта» заявила про припинення постачання нафтопродуктів до України. Джерело розповіло виданню, що пропозиції про купівлю мережі отримали лише міжнародні компанії — українським її не відправляли.

Ще одне джерело припустило, що продаж Glusco — це елемент схеми, в яку входить і контракт SOCAR із «Роснафтою» щодо постачання нафтопродуктів до України. Мережа Glusco, за його словами, добре вписується в структуру азербайджанської компанії.

Telegram Logo

Видання додало, що переговори щодо продажу Glusco можуть завершитися в найближчий тиждень. Після цього угоду має схвалити АМКУ.

Контекст. У середині травня компанія з азербайджанської державної групи SOCAR стала експортним оператором нафтопродуктів «Роснафти» в Україні. Згідно з оприлюдненими даними, SOCAR має квоту на понад 100 тис. тонн дизпалива і на 12 тис. тонн скрапленого газу.

Швейцарський трейдер Proton Energy Group SA раніше припинив постачання палива в Україну. Proton Energy через Нісана Мойсеєва контролює мережу АЗС Glusco. Обидві компанії пов'язують із кумом Путіна Віктором Медведчуком, проти якого Україна ввела санкції.

Коментарі

Всі новини