Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Скільки українських чоловіків виїхали за кордон і скільки не повернулися

Скільки українських чоловіків виїхали за кордон та скільки не повернулись

Скільки українських чоловіків виїхали за кордон та скільки не повернулись

Після введення воєнного стану в лютому 2022 року уряд обмежив виїзд за кордон для чоловіків призовного віку та інших категорій військовозобов'язаних.

Щоб отримати дозвіл на виїзд, потрібно звернутися в Мінінфраструктури або ОВА й потрапити до системи «Шлях»,

Станом на 1 березня 2023 року за «загальною процедурою» було видано понад 1,27 млн дозволів на виїзд. Про це повідомляє Opendatabot.

Більшість стосується відряджень у бізнес-справах — приблизно 1,1 млн дозволів. Тільки 170 тис. виїхали для здійснення гуманітарних місій.

Скільки українських чоловіків виїхали за кордон та скільки не повернулись. Які причини для виїзду — інфографіка  Opendatabot

Скільки українських чоловіків виїхали за кордон та скільки не повернулись. Які причини для виїзду — інфографіка Opendatabot

За останні 4 місяці — з листопада до лютого — було видано 400 тис., або більш як третину дозволів на виїзд у бізнес-справах.

Opendatabot зауважує, що система видавання дозволів є недостатньо прозорою. На питання, скільки людей із дозволами досі не повернулися зі своїх поїздок, ані в Укртрансбезпеці, ані в Державній прикордонній службі не відповіли.

Деякі категорії осіб, зокрема, спортсмени та діячі культури, отримують дозвіл за спеціальними правилами. Так, стендапер Андрій Щегель (проєкт Srakadupa), який не повернувся з гастролей і опинився в центрі скандалу, виїхав з України саме за дозволом Мінкульту.

Гуманітарна мета відрядження або потреби ЗСУ дають право виїжджати за межі України на 30 днів. Бізнес-справи, наприклад для перевезення людей або вантажів, дозволяють перебувати в інших державах до 45 днів.

Контекст. У травні 2022 року уряд змінив правила перетину державного кордону для водіїв-волонтерів і водіїв-перевізників, які мають ліцензії на міжнародні перевезення.

У вересні 2022 року Кабмін планував запустити проєкт «єВідрядження», який дозволяв військовозобов'язаним чоловікам виїжджати за кордон.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини