Після введення воєнного стану в лютому 2022 року уряд обмежив виїзд за кордон для чоловіків призовного віку та інших категорій військовозобов'язаних.
Щоб отримати дозвіл на виїзд, потрібно звернутися в Мінінфраструктури або ОВА й потрапити до системи «Шлях»,
Станом на 1 березня 2023 року за «загальною процедурою» було видано понад 1,27 млн дозволів на виїзд. Про це повідомляє Opendatabot.

Більшість стосується відряджень у бізнес-справах — приблизно 1,1 млн дозволів. Тільки 170 тис. виїхали для здійснення гуманітарних місій.

Скільки українських чоловіків виїхали за кордон та скільки не повернулись. Які причини для виїзду — інфографіка Opendatabot
За останні 4 місяці — з листопада до лютого — було видано 400 тис., або більш як третину дозволів на виїзд у бізнес-справах.
Opendatabot зауважує, що система видавання дозволів є недостатньо прозорою. На питання, скільки людей із дозволами досі не повернулися зі своїх поїздок, ані в Укртрансбезпеці, ані в Державній прикордонній службі не відповіли.
Деякі категорії осіб, зокрема, спортсмени та діячі культури, отримують дозвіл за спеціальними правилами. Так, стендапер Андрій Щегель (проєкт Srakadupa), який не повернувся з гастролей і опинився в центрі скандалу, виїхав з України саме за дозволом Мінкульту.
Гуманітарна мета відрядження або потреби ЗСУ дають право виїжджати за межі України на 30 днів. Бізнес-справи, наприклад для перевезення людей або вантажів, дозволяють перебувати в інших державах до 45 днів.
Контекст. У травні 2022 року уряд змінив правила перетину державного кордону для водіїв-волонтерів і водіїв-перевізників, які мають ліцензії на міжнародні перевезення.
У вересні 2022 року Кабмін планував запустити проєкт «єВідрядження», який дозволяв військовозобов'язаним чоловікам виїжджати за кордон.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також