Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Виїзд чоловіків за кордон в умовах війни. У Раді пропонують розширити перелік

Виїзд чоловіків за кордон 2022: кого пропонують все ж випускати. Фото: ДПСУ

Виїзд чоловіків за кордон 2022: кого пропонують все ж випускати. Фото: ДПСУ

Нардеп від «Слуги народу» Георгій Мазурашу вніс до парламенту законопроєкт 7484-1, яким передбачено істотне розширення категорій чоловіків, які матимуть право виїжджати за межі України під час воєнного стану.

Він наполягає на внесенні змін до законодавства, які «посприяють зміцненню економіки та обороноздатності держави».

У документі пропонується випускати за кордон такі категорії чоловіків:

  • які мають трьох або більше неповнолітніх дітей; двох дітей до 14 років або одну дитину до досягнення нею 3-річного віку;
  • є власниками бізнесу або нерухомості за кордоном;
  • мають посвідку на проживання в третій країні;
  • мають чинні спортивні/робочі контакти;
  • працюють моряками;
  • інші категорії, які «через відкриття такої можливості реально приноситимуть набагато більше користі вітчизняній економіці (а отже, і обороноздатності), ніж перебуваючи в Україні».
Quote«Треба бути прагматичними і не ганятися за кількісними мобілізаційними показниками, не обмежувати не залученим до виконання військових завдань громадянам (крім певних категорій) можливість виїжджати за кордон (частіше – на заробітки), бо нам варто працювати на комплексну результативність. Для держави краще, якщо армію поповнюватимуть добре вмотивовані, готові фізично й морально до захисту Вітчизни зі зброєю в руках громадяни, а інші щоб не тікали й не ховалися, а працювали в рідній країні (якщо є відповідні робочі вакансії) або за кордоном на зміцнення економіки, а отже, і на підвищення обороноздатності», — зазначається в пояснювальній записці до проєкту закону.

Окрім того, у ній наголошується: якщо українці йтимуть в армію винятково за бажанням, це стимулюватиме більшу кількість людей шукати роботу, заробляти, а відтак працювати на зміцнення економіки та обороноздатності.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Нагадаємо: через запровадження режиму воєнного стану виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років обмежено. Усі інші особи мають можливість виїхати за межі України з дотриманням правил перетину кордону. Зараз країни Європейського Союзу, з якими межує Україна (Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія), максимально спростили таку процедуру.

Коментарі

Всі новини