Facebook Pixel

У Києві встановили нові ціни на оренду житла: скільки зараз коштує винайняти квартиру

У Києві протягом останніх пів року ціни на оренду квартир знизилися більш як на 1 600 грн. Вартість із 13 213 грн впала до 11 тис. грн. Минулого місяця оренда житла подешевшала в середньому лише на 27 грн.

Про це свідчать дані сайту M2bomber, який аналізує всі оголошення від власників та рієлторів, що розміщено в мережі.

Станом на початок квітня найдешевше орендувати квартиру в Києві можна в Деснянському районі — у середньому 8 тис. грн. Найдорожчим, як завжди, залишається Печерський район столиці. Там оренда житла коштує приблизно 19 тис. грн на місяць.

Вартість оренди в різних районах міста Києва:

 • Деснянський — 8 тис. грн;
 • Дніпровський, Подільський, Святошинський — 10 тис. грн;
 • Солом'янський — 10 500 грн;
 • Дарницький — 12 тис. грн;
 • Оболонський — 13 тис. грн;
 • Голосіївський — 14 тис. грн;
 • Печерський — 19 тис. грн.

Найчастіше 1-кімнатні квартири в Києві, за даними аналітиків, винаймають по 8 тис. грн — таких оголошень налічується 9,4%. Більшість двокімнатних квартир здають за 7 800 грн. Трикімнатні квартири найчастіше орендують за 10 400 грн.

Від чого залежить ціна квартир

Ті, хто шукав оголошення про оренду квартир, помічали, що вартість послуг помітно відрізняється. На ціну впливає кілька чинників.

Винаймати квартиру в новому будинку досить дорого. Власники такої нерухомості вкладають у вартість:

 • витрати на охорону чи консьєржа;
 • використання сигналізації, домофону та інших заходів безпеки;
 • нові матеріали в оздобленні житла;
 • покращене планування кімнат тощо.

Якщо потрібно заощадити, варто шукати варіанти нерухомості в будинках, які вже давно введено в експлуатацію. Далеко не всім потрібна велика кухня чи зручне планування інших кімнат. А кожен із таких чинників помітно збільшує ціну.

Оснащення квартири також має безпосередній вплив на вартість оренди. Супутникове телебачення та новий телевізор, пральна машина із сушкою, кондиціонер і бойлер — за цю та іншу техніку доведеться доплачувати додатково.

Якщо шукати житло в центральній частині міста, то не варто розраховувати, що орендувати його буде дешево, навіть якщо площа невелика. Саме в центрі розташовані всі соціально значущі об’єкти.

На вартість оренди впливає й соціальна інфраструктура. Звісно, дуже зручно жити в районі, де поблизу є автомобільна стоянка, аптеки, магазини, школи тощо. Але така близькість суттєво збільшить щомісячну оплату.

Якщо потрібно заощадити, можна відмовитися від деяких зручностей. Зазвичай базового набору зручностей вистачає. Майже в кожній квартирі є гаряча вода, газ, телебачення. Життя на віддаленій від центру вулиці Києва обходиться набагато дешевше, навіть за наявності інтернету, кондиціонера та іншої техніки. Крім того, жити тут набагато спокійніше. Тому дуже часто околиці вибирають навіть ті, хто може собі дозволити орендувати житло в центральній частині міста.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉