Facebook Pixel

Скільки коштує оренда квартир у різних регіонах України

Київ більше не є найдорожчим містом країни щодо оренди житла. Згідно з даними на квітень 2023 року, лідером у цьому рейтингу є Ужгород, де середня вартість оренди однокімнатної квартири становить близько 13 тисяч гривень на місяць, тоді як у Києві за аналогічне житло просять у середньому 7,5 тисячі гривень.

Київ утримував лідерство на ринку оренди квартир в Україні упродовж усього періоду незалежності країни. Однак наприкінці 2022 року першість перейшла до Львова, а тепер і до Ужгорода, які стали найдорожчими містами щодо цього. Про це йдеться у моніторингу «ЕП».

Скільки коштує оренда квартири у різних містах

Лише за останні кілька місяців ціни на оренду житла в Ужгороді зросли у кілька разів. На початку повномасштабної війни зростання відбувалося у багатьох західних областях України – через наплив біженців із регіонів активних бойових дій.

Порівняння цін на оренду квартири в різних регіонах України у 2023 році

Порівняння цін на оренду квартири в різних регіонах України у 2023 році

Після деокупації північних територій ажіотаж пішов на спад, а разом із ним вирівнялися і ціни на оренду. Але ситуація змінилася восени – коли росія розпочала масові ракетні атаки на українську енергетику. Через чутки про «евакуацію Києва» багато хто вирішив пересидіти зиму в спокійніших областях.

І Ужгород став лідером, бо на Закарпатті було зафіксовано лише 1 ракетний удар. В інших західних областях ціни на оренду житла теж зросли, але не так сильно, як в Ужгороді. Наприклад, однокімнатні квартири у Чернівецькій області подорожчали до 7 тис. грн на місяць, в Івано-Франківській – до 4,5 тис. грн, а у Волинській – до 5,5 тис. грн.

Ще одне місто з «аномальним» зростанням цін на квартириЛьвів із 11 тис. грн на місяць за «однушку». У цьому випадку ціна виявилася більш врівноваженою, ніж в Ужгороді з однієї причини: Львів велике місто, яке може вмістити більше людей, а тому конкуренція за квадратні метри нижча.

Найпопулярнішими серед орендарів залишаються все ж таки Львів та Київ. І Львів при цьому значно дорожчий за Київ не лише в сегменті однокімнатних квартир (11 тис. проти 7,5 грн), а й двокімнатних – 16 тис. проти 12 тис. грн. Вартість «трьошок» у цих містах відрізняється вже не так сильно: 19 тис. грн у Львові та 18 тис. грн у Києві.

Скільки коштує оренда квартир в прифронтових містах

У цій групі областей ситуація діаметрально протилежна тій, що фіксується у західному регіоні. Йдеться про території, які розташовані близько до зони бойових дій, або ті, які перебували під окупацією.

Ціни на оренду квартир в Харківській, Одеській та Запорізькій областях у 2023 році

Ціни на оренду квартир в Харківській, Одеській та Запорізькій областях у 2023 році

У Запорізькій, Одеській та Харківській областях ціни продовжували падіння весь 2022 рік та на початку 2023 року. Так, у Запорізькій області однокімнатні квартири здають у середньому по 2,7-2,8 тис. грн, на Одещині – по 4,5 тис. грн, у Харківській області – по 3,5 тис. грн.

Але є й винятки. Наприклад, у Дніпрі оренда подорожчала навіть сильніше, ніж у Вінниці, Рівному чи Івано-Франківську. Зняти «однушку» у Дніпрі коштує понад 6 тис. грн на місяць. Це пов'язано з великим припливом до цього регіону біженців із сусідніх, ще більш небезпечних областей.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉