Facebook Pixel

Сім європейських країн дозволили в'їзд із вакциною CoviShield — BBC

Автор
CoviShield визнаний ВООЗ, але його досі не може визнати європейська ЕМА. Фото: Flickr

CoviShield визнаний ВООЗ, але його досі не може визнати європейська ЕМА. Фото: Flickr

В Європейському Союзі сім держав усе ж дозволили в'їзд іноземцям, які отримали щеплення проти коронавірусу індійським препаратом CoviShield, повідомило BBC. Раніше ЄС відмовлявся пропускати тих, хто вакцинувався цією вакциною.

Видання відзначило, що за станом на вечір 1 липня в'їзд на свою територію дозволили Австрія, Німеччина, Словенія, Греція, Ірландія та Іспанія. Обізнані джерела повідомили виданню, що таке ж рішення ухвалили Ісландія, Швеція та Естонія.

Вирішення цих держав інформатори пов'язали з тим, що Індія пригрозила ЄС не визнавати всі європейські вакцини та закрити в'їзд на свою територію всім, хто виявиться щеплений європейськими препаратами.

Telegram Logo

Проблема невизнання вакцини з Індії полягала в тому, що ЕМА — європейський вакцинний регулятор — затягнув із визнанням препарату на території ЄС. Відповідно, CoviShield не могла вноситися в європейські COVID-сертифікати, хоча вакцину схвалила ВООЗ.

Контекст. Після того як вибухнув скандал із вакциною CoviShield (індійським варіантом AstraZeneca, який не визнавався Євросоюзом) під загрозою недопуску до країн ЄС опинилися багато українців, вакцинованих цим препаратом. Українські відповідальні органи влади почали роботу над визнанням цієї вакцини в Євросоюзі.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини