Facebook Pixel

ДБР шукає, як повернути зі Швейцарії $113 млн, заарештовані на рахунках Жеваго

ДБР і АРМА шукають механізм, як повернути зі Швейцарії $113 млн, які були заарештовані на рахунках компаній Костянтина Жеваго. Про це заявило Державне бюро розслідувань 17 травня 2023 року.

Швейцарська Конфедерація заарештувала рахунки після ухвали Печерського райсуду Києва від 26 жовтня 2022 року за запитом ДБР і повідомила, що на них є понад $113 млн.

Жеваго може бути причетний до хабаря голові Верховного Суду

У вівторок, 16 травня 2023 року, НАБУ підтвердило, що власник фінансово-промислової групи «Фінанси та кредит» Костянтин Жеваго може бути причетним до справи про хабар у розмірі $2,8 млн голові Верховного Суду Всеволоду Князєву. Хабар міг бути внесений представниками Жеваго за рішення в справі щодо права власності на акції Полтавського ГЗК.

По обіді 16 травня Пленум Верховного Суду висловив Князєву недовіру та достроково позбавив його статусу очільника суду 138 голосами «за» (зі 142).

Що нового в справі Жеваго та в чому його звинувачують

Костянтин Жеваго, екснардеп, бенефіціар компанії Ferrexpo, телеканалу «Еспресо» та збанкрутілого банку «Фінанси та кредит», разом із топами банку отримав підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Арешт на сьогодні накладено на майно олігарха та афілійованих із ним осіб. Це корпоративні права, акції компаній і 26 об’єктів нерухомості. У пов’язаних осіб арештовано 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир, вертоліт, 65-метрова яхта.

Арештовані активи на 300 млн грн ще в жовтні 2020 року було передано в АРМА. З-поміж 26 об’єктів – оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення в центрі Києва, Харкова, Полтави, Кривого Рогу площею понад 22 тис. кв. м.

27 грудня 2022 року Жеваго був заарештований у Куршевелі. 5 січня суд міста Шамбері (провінція Савой, неподалік від Куршевеля) у Франції звільнив його під заставу 1 млн євро.

4 січня Фонд гарантування вкладів подав позов проти Жеваго про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн.

30 березня 2023 року Апеляційний суд Шамбері після декількох засідань відмовив Україні в екстрадиції Жеваго.

Quote«Держава, яка перебуває в стані війни, у невизначеній ситуації не в змозі мати суд, що гарантує основні свободи», — так французи пояснили своє рішення.

Прокурор Франції планує подати апеляцію на це рішення, а поки що Жеваго перебуває під домашнім арештом.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉