ВАКС призначив арешт міського голови Одеси Геннадія Труханова. Про це пише САП.
Причиною стала справа щодо продажу одеського заводу «Краян». Антикорупційний суд призначив арешт строком на 2 місяці з альтернативою внесення 13 млн грн застави.
На виконання рішення суду обвинуваченого взяли під варту в залі суду.
«... однаково приємно, що воно поживе в СІЗО. А потім, після вироку, і в тюрму поїде, я думаю. Шкода лише, що не за замовлення понад 10 нападів. І не за спробу захоплення головного в регіоні військового аеродрому. І не за заперечення окупації Криму», — прокоментував одеській активіст Сергій Стерненко, напад на якого було скоєно, коли Труханов уже був мером Одеси.
У чому підозрюють мера Одеси Геннадія Труханова
Очільника Одеси підозрюють у привласненні понад 92 млн грн унаслідок реалізації схеми придбання в комунальну власність приміщення адміністративного корпусу колишнього заводу «Краян» за вдвічі завищеною ціною. Згідно з матеріалами справи, Труханов допоміг викупити бюджетним коштом приміщення заводу за 185 млн грн під ЦНАП, хоча його ринкова вартість становила 93 млн грн.
З жовтня 2018 року ця справа розглядалася в Малиновському районному суді міста Одеси. А вже наступного року Труханова та його соратників виправдали. 31 липня 2019 року САП подала апеляцію на це рішення. У підсумку спеціалізована прокуратура виграла апеляцію, і справу було відправлено на новий розгляд до Вищого антикорупційного суду.
2 липня 2020 року детективи НАБУ провели 20 обшуків в Одесі в справі про махінації одеської мерії. Зокрема, обшуки проводилися в ресторані «Бабель Фіш» та інших приміщеннях по всій Одесі. За словами тодішнього очільника територіального управління НАБУ Володимира Деуліна, причинами обшуків стали придбання адмінбудинку заводу «Краян», незаконний викуп території аеродрому «Застава» нібито для розширення Західного кладовища, приватизація комунальних приміщень, спроба захоплення території Шкільного аеродрому.
31 березня 2021 року у ВАКС відбулося перше засідання в справі.
У жовтні 2021 року Вищий антикорупційний суд обрав для Труханова запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 30 млн грн.
Підозрюваними в справі проходили ще 17 осіб, з-поміж яких директор департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексій Спектор, керівниця юридичного департаменту ОМР Інна Поповська, голова постійної комісії з питань комвласності ОМР Василь Шкрябай та інші.
Також із жовтня 2021 року НАБУ та САП відкрили проти Труханова іншу кримінальну справу. Йдеться про розкрадання 15,9 га комунальної землі м. Одеса протягом 2016 — 2019 років. Крім того, з місцевого бюджету незаконно витрачено 131 млн грн. Загальний розмір завданої шкоди за цими епізодами, за результатами експертизи, становить 689 млн грн, повідомляють антикорупційники. Мер Одеси виступав як очільник схеми.
У 2022 році співробітники НАБУ знову провели обшуки в приміщеннях мерії Одеси. Було затримано трьох осіб. Їх підозрювали в створенні злочинної організації, що контролювала посадовців Одеської міської ради. За даними слідства, злочинці контролювали питання забудови в Одесі, розпоряджалися коштами місцевого бюджету, діяльністю комунальних підприємств та їхньою взаємодією з приватним сектором ринку у 2021 році.
Нагадаємо, що 7 грудня 2022 року бізнесмен Борис Кауфман рішенням Вищого антикорупційного суду вийшов зі слідчого ізолятора під заставу в сумі 129 млн грн. Його підозрюють у створенні злочинної організації з метою незаконного збагачення коштом бюджету Одеси. Для цього він начебто регулярно підкупав одеських чиновників. Злочинна організація, керівниками якої були Борис Кауфман і його партнер Олександр Борухович (колишнє прізвище — Грановський), щомісяця накопичувала дохід у середньому по 12 млн грн.