Facebook Pixel

Антикорупційний суд заочно заарештував ексголову НБУ Шевченка

Вищий антикорупційний суд обрав заочне тримання під вартою для колишнього голови Нацбанку Кирила Шевченка.

Про це повідомляє Центр протидії корупції в Telegram.

Згідно з повідомленням, ухвала слідчої судді ВАКС Наталії Мовчан відкриває шлях для внесення Шевченка до бази Інтерполу, без чого неможливо провести екстрадицію.

Quote«У разі повернення в Україну його мають затримати на кордоні й доправити до суду протягом 48 годин», — йдеться в повідомленні.

Шевченка та ще 4-х високопосадовців Укргазбанку підозрюють в організації схеми виведення 206 млн грн із держбанку.

Quote«Схема діяла майже 5 років, хоча структури банку повідомляли, що економічної доцільності від залучення агентів немає. Обсяг виплат «агентам» був більшим, ніж прибуток, який банку приносили залучені клієнти», — йдеться в повідомленні.

Слідство здобуло докази того, що керівники Укргазбанку укладали фіктивні договори з нібито «агентами», які насправді були звичайними ФОП. Останні мали привести в банк нових великих клієнтів, але насправді все відбувалося без їхньої участі. Ба більше, великі державні компанії й без того були змушені переходити до держбанків через рішення Кабміну.

Quote«САП стверджує, що жоден з агентів так і не зміг пояснити, які конкретно послуги він надав. А з держбанків у той час чомусь ніхто більше не використовував подібні «агентські схеми». Це було ноу-хау Укргазбанку», — повідомляє ЦПК.

На засідання в четвер, 8 грудня, Шевченко подав клопотання електронною поштою та просив допустити його до участі в процесі відеозв'язком. Захист надав нову медичну довідку від 5 грудня про те, що Шевченко проходить медичні процедури в стаціонарі клініки у Відні.

«Хоча з наданих документів виходить, що Шевченку навпаки стало краще, адже раніше йому робили три ін'єкції ліків на тиждень, а зараз тільки одну», — додають у ЦПК.

За словами прокурора, Шевченку нічого не заважає між ін'єкціями приїхати в Україну, до того ж такі процедури можна зробити й у Києві. Зрештою суд відмовив в участі Шевченка відеозв'язком.

Що відомо про справу ексголови НБУ Кирила Шевченка

Як повідомлялося, 6 жовтня 2022 року НАБУ та САП сповістили про підозру колишнього очільника Нацбанку Кирила Шевченка та ще чотирьох учасників організованої групи, які в період із 2014 до 2019 року незаконно вивели з «Укргазбанку» 206 млн грн.

24 жовтня Шевченка та його поплічників було оголошено в національний розшук з огляду на те, що вони проігнорували виклики до слідчого.

9 листопада 2022 року в САП заявили про оголошення Шевченка в міжнародний розшук.

Шевченка призначили головою Нацбанку України 16 липня 2020 року. Він замінив на посаді Якова Смолія, який пішов із НБУ зі скандалом.

4 жовтня 2022 року Шевченко подав у відставку, а 6 жовтня ВРУ його звільнила. 7 жовтня Верховна Рада призначила головою Національного банку ексглаву Ощадбанку Андрія Пишного.

Подякувати 🎉