Facebook Pixel

Працівники ДБР заарештували вертоліт Жеваго за 3,6 млн євро

Правоохоронці ДБР затримали гелікоптер екснардепа та бізнесмена Костянтина Жеваго.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.

Суд ухвалив відповідне рішення на підставі матеріалів, зібраних слідчими ДБР.

Жеваго використовував вертоліт в особистих цілях, коли перебував в Україні.

Судячи з відео, опублікованого ДБР, йдеться про вертоліт моделі Agusta AW109. Ринкова ціна в Україні такого гвинтокрила складає 3,6 млн євро.

Нагадаємо, що Констянтина Жеваго правоохоронці підозрюють в організації крадіжки майна банку «Фінанси та кредит» і подальшій легалізації незаконно отриманих грошових коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України). Разом із бізнесменом судять і топменеджерів банку. На думку ДБР, Жеваго та його колеги вивели з банку $113 млн.

На сьогодні майно Жеваго та пов'язаних із ним юридичних осіб в Україні перебуває під арештом (акції підприємств, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості, а також 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир).

У ДБР нагадують, що ще в жовні 2020 року заарештовані активи Жеваго на загальну суму понад 300 млн грн було передано до АРМА.

27 грудня минулого року Жеваго затримали в Куршевелі французькі правоохоронці. Арешт здійснювався за запитом української сторони.

На сьогодні суд Французької Республіки розглядає питання його екстрадиції в Україну.

Нагадаємо, що Господарський суд Києва своїм рішенням арештував частки Костянтина Жеваго у Ferrexpo – по 50,3% акцій Полтавського, Єристівського та Біланівського ГЗК, якими він володіє опосередковано. Сума позову – майже 46 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉