Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Регуляторна служба пропонує збільшити штрафи для посадовців щонайменше в 100 разів

Штрафи чиновникам за тиск на бізнес: ДРС планує їх суттєво збільшити. Фото: НБУ

Штрафи чиновникам за тиск на бізнес: ДРС планує їх суттєво збільшити. Фото: НБУ

Державна регуляторна служба (ДРС) розробила та підготувала законопроєкт, яким передбачається суттєве збільшення штрафів для посадовців, яких зловили на надмірному адміністративному тиску на підприємців. Документом передбачено, що сума штрафу для таких осіб має зрости принаймні в 100 разів, розповів в інтерв’ю «Укрінформу» очільник ДРС Олексій Кучер.

Quote«У нас є дисбаланс між відповідальністю за порушення у взаємовідношеннях держава — бізнес. Якщо підприємець нехтує законом, він може отримати штраф на сотні тисяч гривень. Якщо чиновник, то штраф 170 – 340 грн. І це за умови, що суд притягне цього посадовця до відповідальності», — наголосив він.

За його словами, підготований законопроєкт буде поданий на розгляд уряду цього року. У ньому штрафи для чиновників, винних у надмірному адміністративному тиску на бізнес, збільшаться щонайменше до 17 — 34 тис. грн. Кучер додав, що сума ще не остаточна.

Ба більше, законопроєктом передбачається також надання ДРС права накладати штраф на посадовця без участі суду з подальшою можливістю його оскаржувати: «щоб був паритет відповідальності».

Quote«У нас щодо державного службовця діє презумпція невинуватості, а щодо бізнесмена – навпаки, винуватості. Тобто чиновник виписує штраф бізнесмену, який має його сплатити. Якщо той не погоджується, то зобов’язаний відстоювати свою позицію в суді», — пояснив він.

Контекст. У 2023 році Державна податкова служба України запланувала перевірити 2 551 компанію та 1 461 ФОП. The Page розбиралося, чи це законно, тут.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини