Facebook Pixel

У 2023 році податкова запланувала понад 4 тис. перевірок. Чи це законно

У 2023 році Державна податкова служба України запланувала перевірити 2 551 компанію та 1 461 ФОП. Про це повідомляє Opendatabot, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані ДПС.

Opendatabot нагадує, що, згідно з Податковим Кодексом, документальні планові перевірки в країні зупинено до припинення або скасування воєнного стану.

Тому не варто плутати публікацію плану-графіка планових перевірок та їхнє фактичне проведення, пояснює адвокат Яків Воронін. Якщо б ДПС не опублікувала план-графік у встановлений законом строк, то не змогла б провести перевірки навіть після скасування мораторію, яке Кабмін запланував із 1 липня 2023 року.

Quote«Кабмін підписав із МВФ меморандум, в умовах якого є скасування мораторію на проведення податкових перевірок із 1 липня. Отже, уже скоро варто очікувати внесення до парламенту законопроєкту про скасування мораторію. Якщо ми переглянемо опублікований графік планових перевірок, то побачимо, що в січні їх не буде, їх заплановано починаючи з лютого 2023 року в невеликій кількості. З кожним наступним місяцем кількість запланованих перевірок зростає. Ми отримали сигнал від держави і маємо правильно на нього відреагувати. Тому кожному платнику податків варто перевірити план-графік податкових перевірок і готуватися до них заздалегідь», — зазначає Яків Воронін, адвокат, доктор юридичних наук, засновник адвокатського бюро «Яков Воронін».

Як перевірити, чи чекати на податкову перевірку у 2023 році

В Opendatabot можна безплатно уточнити, чи не потрапила конкретна компанія до графіка перевірок на 2023 рік. Достатньо надіслати назву або код компанії боту @OpenDataUABot у Телеграм або вайбері. Якщо бізнес є в плані — відповідна інформація з'явиться в картці компанії.

Кого перевірятиме податкова в 2023 році? Інфографіка Opendatabot

Кого перевірятиме податкова в 2023 році? Інфографіка Opendatabot

Які перевірки запланувала податкова 2023 року

У плані-графіку ДПС є документальні перевірки 2 085 компаній, 140 фінансових компаній-нерезидентів і 1 461 ФОП. Також заплановано перевірку сплати ЄСВ і військового збору: у великого бізнесу — 9, у середнього — 85, у малого — 232.

97% у плані на 2023 рік — це бізнеси, у яких не було планових перевірок 2022-го, а також платники, які, за підсумками звітності в поточному році, мають високі ризики несплати податків.

Які бізнеси можуть готуватися до перевірок

Згідно із законом, високий ризик проведення перевірок мають компанії:

  • у яких рівень сплати податку на прибуток нижчий на 50%, ніж у середньому по галузі;
  • що мають відносини з контрагентами, які переувають у розшуку або ліквідовані — якщо сума операцій більша за 5% усього обсягу операцій, але не менша за 100 тис. грн;
  • про які є інформація щодо ухилення від оподаткування;
  • які мають ознаки фіктивності;
  • реєстрацію яких скасовано в судовому порядку;
  • щодо яких встановлено факт неподання податкової звітності протягом двох податкових (звітних) періодів;
  • які перебувають у розшуку;
  • яких визнано банкрутами.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉