Facebook Pixel

«Якщо не буде сюрпризів». Шмигаль запланував транш МВФ до березня 2021 року

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль вважає, що Україна може отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року. Про це він заявив у рамках «Великої розмови НВ «Україна і світ 2021-го».

«Якщо ми говоримо про прогнозоване майбутнє, то хотілося б мати його [транш від МВФ — The Page] не пізніше лютого. Гадаю, це лютий — березень. Це прогнози, про які ми говоримо спільно з МВФ за умови, якщо знову не буде якихось сюрпризів».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

Також Шмигаль очікує, що уряд України наступного тижня просунеться в переговорах із Фондом, нагадавши про отриманий минулого тижня транш від Європейського Союзу, про $600 млн, які країні вдалося залучити завдяки дорозміщенню євробондів, і про 51 млрд грн на внутрішньому ринку.

Quote«Є пожвавлення. Приходять нерезиденти, тобто Україна сьогодні, навіть у цій кризі, є цікавою для інвесторів, включно з іноземними. Це тішить», — додав глава уряду.

Контекст. Раніше заступник головного редактора The Page Олег Гавриш у своїй колонці писав, що, за даними джерела в Міністерстві фінансів, раніше весни 2021 року МВФ не надасть черговий транш через те, що планова робота та реформи провалені. «Це ціна експериментів, які проводили з НАБУ, КСУ, Нацбанком і антиковідним фондом 2020-го», — зазначало джерело.

Подякувати 🎉