Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Вегетаріанське меню»: що Мінфін уріже в держбюджеті в разі провалу з МВФ

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю партнеру The Page — діловому щотижневику «Перша Шпальта» розповів про те, чого чекати Україні в разі неотримання траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2021 року та про те, чи погоджує Фонд проєкт державного бюджету на 2021 рік.

«Якщо ми не отримаємо гроші від МВФ, то будемо жити. Питання в тому, що апетити в нас можуть бути іншими. Є різні меню. Є меню з беконом, з другою стравою і з десертом. Це називається одне меню. А є меню вегетаріанське. От буде вегетаріанське. Воно буде нормальне — можна прожити, але, можливо, ми не зможемо собі дозволити якісь певні речі».

Сергій Марченко

Сергій Марченко

міністр фінансів України

За словами Марченка, на підвищення пенсій і зарплат неотримання Україною траншу жодним чином не вплине, адже під фразою «Україна не зможе дозволити собі деякі речі» передбачаються витрати на розвиток, а не на незахищені і вразливі категорії. Ба більше, це також не вплине на оборону й безпеку держави, медицину та освіту.

Quote«Ключове питання: не всі розуміють, що МВФ і кредити міжнародних організацій, інвестиції – це питання не наших поточних потреб. Ми маємо за ці кошти забезпечити розвиток держави», — додав Марченко.

Марченко також розповів про погодження з МВФ проєкту державного бюджету на 2021 рік. За його словами, проєкт погоджують уже протягом місяця і є дискусія з погляду дефіциту бюджету, можливості його профінансувати, є дискусія за окремими дохідними й видатковими програмами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«Це нормальний процес, він має більше комунікативно- експертний характер, ніж категоричний вимогливо-політичний. Тобто ніхто категоричних вимог не висуває. І проблем у бюджеті МВФ наразі не бачить», — додав міністр.

Контекст. Виконавча рада МВФ на засіданні 9 червня затвердила кредитну програму для України. Програма розрахована на 1,5 року. Фонд профінансує $5 млрд. Розмір першого траншу становить $2,1 млрд. Решту суми розбили на 4 транші. Натомість у коментарі The Page джерело в Міністерстві фінансів заявляло, що другий транш Україна навряд чи отримає, бо порушила купу приписів МВФ. Третій транш від Фонду залежатиме від того, чи зможе він внести корективи до бюджету.

Варто також зазначити, що проєкт закону про держбюджет на 2021 рік передбачає доходи на рівні 1,07 трлн грн, а витрати — 1,33 трлн грн.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Коментарі

Всі новини